MENU
zdravy-zivot

11x domáci kruhový tréning. Vyčaruje vám SUPER postavu

Cvičenie na brucho
Zdroj: Robo Hubač

Súvisiace témy

Zdravý život

11x domáci kruhový tréning. Vyčaruje vám SUPER postavu

Ideálnym spôsobom, ako si posilniť problematické partie, je kruhový tréning. Trénerka Alexandra Bočková pripravila zostavu vhodnú na doma.

Princípom kruhového tréningu sú stanovištia, ktoré sú vždy zamerané na posilnenie určitej časti tela. Počet opakovaní prispôsobte momentálnej fyzickej kondícii. Poradie cvikov môžete meniť, ideálne je, ak statickejšie vystriedate s energickými. Po precvičení rúk prejdite na nohy a potom napríklad na brucho, tak niektorým partiám doprajete mierny oddych, kým iné budú zaberať naplno. Celý kruh absolvujete trikrát, po každom si doprajte aspoň dvojminútovú prestávku, počas ktorej sa prechádzajte

1 Na úvod sa zahrejte. Krvný obeh rozbehnú poskoky, ide o takzvaný jumping jacks. Cez poskok roznožujte a vzpažte, následne prinožte a pripažte. Opakujte aspoň pol minúty.

Cvičenie na bruchoCvičenie na brucho
Zdroj: Robo Hubač

2 Výborným zahrievacím cvikom je i poklus na mieste. Kolená ťahajte nahor, ruky pracujú popri tele, opäť opakujte aspoň pol minúty.

Cvičenie odštartujte zahriatim.Cvičenie odštartujte zahriatim.
Zdroj: Robo Hubač
Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor