MENU
Zdravý život

Neviete skrotiť chuť na sladké? 10 varovných signálov, že ste od cukru závislí

2. Chuťové poháriky, ktoré znesú aj supersladké potraviny

Podobne ako na štiplavé, aj na prisladké jedlá sa dá postupne navyknúť. Chuťové poháriky sa vysokým hladinám cukru postupne prispôsobia.

2. Chuťové poháriky, ktoré znesú aj supersladké potraviny
Podobne ako na štiplavé, aj na prisladké jedlá sa dá postupne navyknúť. Chuťové poháriky sa vysokým hladinám cukru postupne prispôsobia. Tak sa môže stať, že šiška so sladkou náplňou a s cukrovou polevou nám môže prísť na začiatku ako príliš príkra. S postupným tréningom si však zvykneme a už sa nám taká sladká nezdá. Jeme tak čoraz sladšie potraviny a pritom prestávame vnímať, že sú presladené.2. Chuťové poháriky, ktoré znesú aj supersladké potraviny
Podobne ako na štiplavé, aj na prisladké jedlá sa dá postupne navyknúť. Chuťové poháriky sa vysokým hladinám cukru postupne prispôsobia. Tak sa môže stať, že šiška so sladkou náplňou a s cukrovou polevou nám môže prísť na začiatku ako príliš príkra. S postupným tréningom si však zvykneme a už sa nám taká sladká nezdá. Jeme tak čoraz sladšie potraviny a pritom prestávame vnímať, že sú presladené.
2. Chuťové poháriky, ktoré znesú aj supersladké potraviny Podobne ako na štiplavé, aj na prisladké jedlá sa dá postupne navyknúť. Chuťové poháriky sa vysokým hladinám cukru postupne prispôsobia. Tak sa môže stať, že šiška so sladkou náplňou a s cukrovou polevou nám môže prísť na začiatku ako príliš príkra. S postupným tréningom si však zvykneme a už sa nám taká sladká nezdá. Jeme tak čoraz sladšie potraviny a pritom prestávame vnímať, že sú presladené.
Zdroj: Shutterstock


Zdroj: Shutterstock

Tak sa môže stať, že šiška so sladkou náplňou a s cukrovou polevou nám môže prísť na začiatku ako príliš príkra. S postupným tréningom si však zvykneme a už sa nám taká sladká nezdá. Jeme tak čoraz sladšie potraviny a pritom prestávame vnímať, že sú presladené.

Dobré vs. zlé tuky. K chudnutiu potrebujete oboje, expertka vás zorientuje

SPÄŤ
2/10
ĎALEJ

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dajú sa vybieliť zuby zožltnuté z tetracyklínových antibiotík?

Každý zub je možné vybieliť, len to môže trvať rôzne dlho. Je pravda, že u „tetracyklínových“ zubov je to ťažké, ale nie nemožné. Zväčša je potrebné kombinovať ambulantné a domáce bielenie. Ak sa zveríte do rúk stomatológa, ktorý má na tomto poli skúsenosti, výsledok sa dostaví.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Pomôže mi ionoforéza na spotené dlane? Niekedy mi z nich pot kvapká

Aplikácia ionoforézy je príjemná, pociťujete pri nej iba mierne mravčenie a nie je finančne taká náročná. Ide o špeciálnu vaničku s vodou, kde si ponoríte ruky alebo nohy a nastavíte program na ionoforézu. Zariadenie pracuje ako vodný kúpeľ, cez ktorý vedie slabý elektrický jednosmerný prúd. Časový interval kúpeľa a intenzita „elektrického prúdu“ sa postupne zvyšujú. Jeden kúpeľ trvá päť až desať minút. Minimálny počet ošetrení je desať, ale dajú sa podľa potreby opakovať. Niektoré pracoviská vaničky požičiavajú aj na domáce použitie. Odporúčam vám však navštíviť kožného lekára, pretože pravdepodobne máte hyperhidrózu, nadmerné potenie. Dermatológ vás vyšetrí a bude pátrať po príčine ťažkostí. Hyperhidróza totiž môže súvisieť s viacerými ochoreniami, napríklad štítnej žľazy či s cukrovkou. Hoci – potiť sa môžete aj bez zjavnej príčiny, napríklad pri strese, ako píšete. Lekár ďalej zistí, či sa nadmerne potíte len na rukách, chodidlách a v podpazuší, čo asi bude váš prípad, alebo po celom tele. Ionoforéza sa totiž dá vykonávať iba na rukách a nohách.

čítať viac
Hana Zelenková
MUDr. Hana Zelenková
Dermatologička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia