MENU
zdravy-zivot

10 potravín, ktoré NIKDY nepatria do mikrovlnky. Pri šestke hrozí otrava!

Woman's,Hands,Closing,Microwave,Oven,Door,And,Preparing,Food,At
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

10 potravín, ktoré NIKDY nepatria do mikrovlnky. Pri šestke hrozí otrava!

Niektoré jedlá by ste v mikrovlnke ohrievať nikdy nemali. Viete, ktoré to sú?

Tento skvelý vynález pomáha gazdinkám po celom svete už 75 rokov. Za ten čas prešla mikrovlnka rôznymi zmenami. Prvý model by sa vám do kuchyne nezmestil, bol skoro 2 metre vysoký a vážil 400 kíl. Stál okolo 3 000 dolárov. Dnes sú mikrovlnky oveľa menšie, ľahšie, lacnejšie aj výkonnejšie a niektoré domácnosti si život bez nej nevedia predstaviť. 

Čo by ste do mikrovlnky nikdy nemali dávať?

1. Listová zelenina

Zohrievanie listovej zeleniny môže byť poriadne nebezpečné. Táto zelenina totiž obsahuje dusičnany, ktoré sú za normálnych okolností pre nás prospešné a zdravé. No po ohriatí v mikrovlnnej rúre sa môžu premeniť na dusíkaté látky nitrozamíny, ktoré sú podľa štúdií karcinogénne.Zohrievanie listovej zeleniny môže byť poriadne nebezpečné. Táto zelenina totiž obsahuje dusičnany, ktoré sú za normálnych okolností pre nás prospešné a zdravé. No po ohriatí v mikrovlnnej rúre sa môžu premeniť na dusíkaté látky nitrozamíny, ktoré sú podľa štúdií karcinogénne.
Zohrievanie listovej zeleniny môže byť poriadne nebezpečné. Táto zelenina totiž obsahuje dusičnany, ktoré sú za normálnych okolností pre nás prospešné a zdravé. No po ohriatí v mikrovlnnej rúre sa môžu premeniť na dusíkaté látky nitrozamíny, ktoré sú podľa štúdií karcinogénne.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor