MENU
zdravy-zivot

Nenápadné, ale zákerné! 10 vecí, ktoré skracujú život: Na šestku extra pozor!

Headshot,Of,Unhappy,Young,Red-haired,Female,Having,Frustrated,And,Painful
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Nenápadné, ale zákerné! 10 vecí, ktoré skracujú život: Na šestku extra pozor!

Neexistuje nič, čo by sme si nemohli výnimočne dopriať, otázkou je, do akej miery, pretože nič sa nemá preháňať. Pozrite sa na nasledujúce body a sami uvidíte, ako na tom práve ste.

1. Cukor, cukor, cukor

Stavte na 6 jednoduchých tipov, ako sa zbaviť kíl navyše.Stavte na 6 jednoduchých tipov, ako sa zbaviť kíl navyše.
Zdroj: Shutterstock

Aj vy si radi dáte aspoň lyžičku curku do kávy či čaju? Osladiť si život treba, ale vždy je dôležité hľadieť aj na to, do akej miery. Nadmerná konzumácia cukru môže neraz za obezitu. Milovníci sladkostí a tí, ktorí prehnane sladia, bývajú často unavení, precitlivení, vyčerpaní... Hoci ich rýchlo dodaná energia na chvíľu dobije, efekt je len krátkodobý. Nadmerná miera cukru môže oslabovať obranyschopnosť organizmu a kazí tiež zuby. 

Pokračovať Ďalej (1/10)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor