MENU
video

Stačí 10 minút a kilá pôjdu dole! Skvelý KARDIO tréning na doma

Kardio cvičenie na doma.

Súvisiace témy

Video

Stačí 10 minút a kilá pôjdu dole! Skvelý KARDIO tréning na doma

Už žiadne výhovorky! Ak sa vám nechce behať alebo ísť na bicykel vyskúšajte rýchly a efektívny kardio tréning, ktorý zvládnete v pohodlí domova.

Verili by ste, že na to, aby ste sa cítili a vyzerali lepšie vám denne stačí len pár minút? Vyskúšajte videocvičenie, ktoré vám pomôže efektívne spaľovať a dobije vás pozitívnou energiou. Okrme toho nezaberie viac ako 10 minút.

  • Týchto 5 cvikov opakujte v priebehu 45 s a 15 s oddychujte.
  • Stačí ak cviky zopakujte v 2 kolách.  

Čo je  kardio? 

Kardio je druh tréningu, pri ktorom nenamáhame svaly posilňovaním, ale naopak telo zahrievame rýchlym pohybom a to rovnomerne. Ide o druh vytrvalostného tréningu, ktorý je jeden z najlepších spôsobov, ako si dopomôcť k vysnívanej postave, pretože práve pri kardio cvičení dochádza k najväčšiemu spaľovanie tukov.

 Za kardio cvičenia sa považuje napríklad rýchla chôdza, pomalý beh, plávanie, jazda na bicykli, korčuliach... Možností, je nozaj veľa. 

 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Menštruácia mi mešká a prsia sa mi trošku zväčšili. Som tehotná?

V prípade podozrenia na tehotenstvo odporúčam nasledovný postup. Ak máva žena pravidelné menštruačné cykly a menštruácia mešká, je dobré počkať, kým bude meškať približne 7 dní a až potom si urobiť tehotenský test z moču, ktorý sa dá kúpiť napríklad v lekárni. Samozrejme, je možné urobiť si tehotenský test aj skôr, avšak, čím skôr si ho žena urobí, tým je väčšie riziko, že bude falošne negatívny.

Keď mešká menštruácia približne 14 dní, je vhodné ísť na gynekologické vyšetrenie, vrátane vyšetrenia ultrazvukom, kedy by už malo byť tehotenstvo viditeľné. Okrem toho gynekológ môže tiež nechať vyšetriť hladinu tehotenského hormónu v krvi, ak to považuje za potrebné. Uvedené informácie platia v prípady, že žena nemá žiadne ťažkosti a cykly máva pravidelné. Príznaky ako ranné nevoľnosti či napätie v prsníkoch sú pri stanovení skorého tehotenstva neisté.

čítať viac

Ktoré vyšetrenia pomôžu odhaliť vznik osteoporózy?

Osteologické vyšetrenie sa zameriava na osteoporózu a metabolické ochorenia kostí. Cieľom je komplexná a diferenciálna diagnostika a liečba tohto ochorenia. Absolvujete klinické vyšetrenie lekárom, prístrojové vyšetrenie, teda osteodenzitometriu a röntgen, ďalej laboratórne vyšetrenie parametrov kostného metabolizmu a parametrov stavu obličiek, pečene, tráviacej sústavy a žliaz s vnútorným vylučovaním.

Osteodenzitometria je meranie hustoty kosti. V súčasnosti ide o jediné vyšetrenie, ktorým možno stanoviť veľkosť strát kostnej hmoty vo vybranej časti skeletu, posúdiť prítomnosť osteoporózy a vážnosť rizika vzniku osteoporotickej zlomeniny v budúcnosti.

Včasné stanovenie diagnózy osteoporózy a posúdenie rizika zlomeniny vás teda môže zachrániť pred bolesťami, komplikovanými operáciami a invaliditou. Na presnú a včasnú diagnostiku osteoporózy sa používa centrálny osteodenzitometer. Tento prístroj meria stupeň absorpcie röntgenových lúčov po prechode kostným tkanivom v stavcoch driekovej chrbtice a v hornej časti stehnovej kosti, čiže tam, kde sú osteoporotické zlomeniny najnebezpečnejšie. Namerané hodnoty porovnáva počítač s hodnotami zdravej populácie. Vyšetrenie je bezbolestné a neškodné, pretože dávka röntgenového žiarenia je minimálna.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor