MENU
video

Stačí 10 minút a kilá pôjdu dole! Skvelý KARDIO tréning na doma

Kardio cvičenie na doma.

Súvisiace témy

Video

Stačí 10 minút a kilá pôjdu dole! Skvelý KARDIO tréning na doma

Už žiadne výhovorky! Ak sa vám nechce behať alebo ísť na bicykel vyskúšajte rýchly a efektívny kardio tréning, ktorý zvládnete v pohodlí domova.

Verili by ste, že na to, aby ste sa cítili a vyzerali lepšie vám denne stačí len pár minút? Vyskúšajte videocvičenie, ktoré vám pomôže efektívne spaľovať a dobije vás pozitívnou energiou. Okrme toho nezaberie viac ako 10 minút.

  • Týchto 5 cvikov opakujte v priebehu 45 s a 15 s oddychujte.
  • Stačí ak cviky zopakujte v 2 kolách.  

Čo je  kardio? 

Kardio je druh tréningu, pri ktorom nenamáhame svaly posilňovaním, ale naopak telo zahrievame rýchlym pohybom a to rovnomerne. Ide o druh vytrvalostného tréningu, ktorý je jeden z najlepších spôsobov, ako si dopomôcť k vysnívanej postave, pretože práve pri kardio cvičení dochádza k najväčšiemu spaľovanie tukov.

 Za kardio cvičenia sa považuje napríklad rýchla chôdza, pomalý beh, plávanie, jazda na bicykli, korčuliach... Možností, je nozaj veľa. 

 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia