MENU
zdravy-zivot

Žena schudla skoro 90 kíl! Najdôležitejšia bola pre ňu jedna zmena

×
Zdravý život

Žena schudla skoro 90 kíl! Najdôležitejšia bola pre ňu jedna zmena

Kvôli tomu ako vyzerala bola šikanovaná, trpela depresiami a mnohými zdravotnými problémami. No dnes je už z Claire Burtovej (28) úplne iná žena.

Za deň dokázala zjesť aj 10 hamburgerov alebo 2 veľké pizze. Myslela len na jedlo a nevedela s tým prestať. To ju dohnalo až k váhe 170 kíl. Kvôli extrémnej obezite začala mať Clair Burtová ako opatrovateľka problémy so starostlivosťou o deti. Vedela, že to tak nemôže ísť ďalej a rozhodla sa pre jeden veľmi dôležitý krok.

„Operácia ma zachránila. Som presvedčená o tom, že by som sa postupne prejedla až k smrti. Bolo to jediné možné riešenie a viem, že som urobila dobre, pretože by som tu o pár rokov s morbídnou obezitou bojovala o život," povedala mladá žena z Nového Zélandu pre portál Daily Mail.

Clair sa teší so svojej premeny a snaží sa motivovať iných.Clair sa teší so svojej premeny a snaží sa motivovať iných.
Clair sa teší so svojej premeny a snaží sa motivovať iných.
Zdroj: Instagram@life_of_a_binge_eater_

Celá FOTOgaléria TU 

Prvé problémy začali, keď mala len 12 rokov. V čase, keď ešte nebola obézna ju spolužiaci šikanovali za to, že bola vyššia ako ostatné dievčatá. Trápilo ju to a dohnalo až k anorexii, neksôr bulímii a skončilo to až pri prejedaní, kvôli ktorému začala veľmi rýchlo priberať.

Keď sa ručička na váhe vyšplhala pred tromi rokmi na 170 kíl, prestala vychádzať z domu. Hanbila sa a mala veľmi veľké depresie.„Bojovala som sama so sebou od rána do večera. Všetko pre mňa bol problém," priznala Clair, že aj obliekanie spodného prádla jej v tej dobe robilo ťažkosti. „Cítila som sa menejcenná. Mala som pocit, že život len prežívám a ostatným som len na príťaž."

Sama si už pomôcť nevedela a po konzultácii s lekármi sa rozhodla pre dôležitý zákrok. Odobrali jej 80% žalúdka a vďaka operácii postupne schudla 87 kíl. Dnes je z nej úplne iná žena. A aj keď sa najprv zákroku bála a hanbila sa za neho, teraz je rada, že sa preň rozhodla. Podľa jej slov jej zachránil život. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor