MENU

Žalúdok Všetky témy

All,Color,Ribbons,On,Pink,Background,,Cancer,Awareness,,World,Cancer
27.4. 2023 11:02

Jeden návyk pomôže predísť 12 rakovinám: Robíte ho denne?

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie sa 30-50% všetkých druhov rakovín dá pomerne ľahko predísť. Americké Siteman Cancer Center zostavilo zoznam najčastejších nádorových ochorení, na ktorých podiel majú ovplyvniteľné faktory.
Grganie a nadúvanie vás už trápiť nebude. Viete čomu sa musíte VYHNÚŤ?
5.2. 2023 15:00

Ťažoba na žalúdku a pálenie záhy. Ako zmierniť ťažkosti a kedy ísť k doktorovi?

Po konzumácii viacerých potravín cítim v žalúdku ťažobu, robí sa mi kyselina alebo mi je na vracanie. Snažím sa vyhýbať jedlám a nápojom, ktoré spôsobujú záhu a reflux, napríklad vysmážaným jedlám, vínu či pomarančovej šťave, ale nedarí sa mi to. Užívam voľne predajné tabletky, ale veľmi nepomáhajú. Ako zmiernim ťažkosti? Musím ísť k lekárovi?
Young,Sick,Woman,With,Hands,Holding,Pressing,Her,Crotch,Lower
27.1. 2023 14:02

9 jednoduchých tipov ako predísť bolestiam žalúdka

Pálenie záhy či podráždenie žalúdka môže byť príležitostné a môže sa vyskytnúť najmä po ťažkom jedle bohatom na tuk, ale môže byť aj chronické. Viete, že pomôcť môžu aj drobné zmeny?
Helikobakter: Uchytí sa na sliznici žalúdka či dvanástnika a spôsobuje komplikácie od vredov až po nádory žalúdka.
5.1. 2023 11:02

Helikobakter zasahuje trávenie: Bolesť žalúdka a pálenie záhy

Synovi (22) zistili helikobaktera. Okrem toho mal ťažký zápal žalúdka a poškodený pažerák. Užíval lieky, po pol roku bolesť žalúdka ustúpila. Bral aj lieky na pálenie záhy, len čo ich vysadil, záha ho znovu začala páliť. Súvisí to s helicobacterom? Má aj červené fľaky na koži, vyzerajú ako ekzém.
3. Zápach z úst
Asi každý z nás sa už stretol s halitózou alebo zápachom z úst. V spoločnosti je to ešte stále tabu a upozorniť niekoho na tento neduh je dodnes brané negatívne. Zápach z úst je spôsobený premnožením anaerónych baktérii, ktoré sú v ústnej dutine. Tie produkujú síru, z ktorej sa uvoľňujú zapáchajúce zložky. Na druhej strane sú tieto baktérie dôležité kvôli štiepeniu bielkovín. 
16.10. 2022 15:02

Od puberty ma trápi zápach z úst. Aké sú hlavné príčiny?

Mám 23 rokov, od puberty mi ťahá z úst. Pravidelne chodím k zubárovi na kontrolu. Pred dvomi rokmi mi ORL chirurg operoval vykrivenú nosovú priehradku. Prednedávnom som mala pleseň alebo niečo podobné na jazyku, liečila ma všeobecná lekárka. Môže zápach z úst pochádzať aj zo žalúdka?