Podstúpili ste mastektómiu po diagnostikovanej rakovine prsníka? Recidíve ochorenia i nepríjemným pocitom po operácii pomôže predísť na mieru šitá rehabilitácia.
Témou tohtoročného Týždňa inkontinencie, ktorý prebieha od 20. do 26. júna 2016, je prevencia a riešenie úniku moču pomocou rehabilitácie svalov panvového dna u žien aj u mužov.
Talentovanej športovkyni zbrzdilo úspešne naštartovanú kariéru degeneratívne ochorenie chrbtice. Napriek nepriazni osudu mladá Britka vyštudovala právo a prerazila aj ako modelka.
Pred tromi rokmi sa s ňou zrútil výťah. Pád zo šiesteho poschodia prežila, ale odniesla si to chrbtica. Odvtedy bojuje s chronickými bolesťami, no verí, že cvičením a alternatívnou medicínou ich porazí.
Osud sa kruto zahral s Lukáškom Vaisom (3) a jeho maminou Veronikou Šmelkovou. Chlapček sa narodil predčasne v 29. týždni tehotenstva. Najprv to vyzeralo, že je všetko v poriadku, neskôr sa mu však priťažilo.
Operácia mozgu patrí medzi najrizikovejšie zákroky. Veď práve mozog je centrom, ktoré riadi ďalšie životné procesy. Počas rehabilitácie treba dbať na určité obmedzenia.
Bývalý volejbalista Marcel Babeľa (27) je po ťažkej nehode pripútaný na lôžko. Lekári mu nedávali šancu na prežitie, no obetavá matka Iveta (57) ho „postavila na nohy“. Lenže teraz Ivete diagnostikovali rakovinu a musí ísť na operáciu. Dvojica nevie, ako si v tejto zložitej situácii poradiť.
Rehabilitácia je súčasť liečby podobne ako tabletky. Na rozdiel od nich však nemá negatívne vedľajšie účinky a pomáha aj tam, kde chémia nezaberá – zachráni vás pred operáciou, uľaví pri migréne či astme a skrášli veľké jazvy.