MENU

Pečeň Všetky témy

Tmavá čokoláda je prospešná pre pečeň.
17.3. 2023 14:03

Ochrancovia pečene: Týchto 7 potravín jedzte často

Výdatné, presladené či mastné jedlá, alkohol, to všetko neprospieva pečeni. Môže sa unaviť a horšie fungovať. Našťastie, existujú potraviny, ktoré ju dokážu prirodzene prečistiť a pomôcť tráveniu za pár dní.
Drožďová pomazánka
19.11. 2022 9:00

Netrávi vám a bojujete so zápchou? Pomôže jednoduchá pomazánka

V jednej malej kocke sa skrýva dokonalý poklad pre vaše zdravie. Zlisované pivné kvasinky s trochou múky vám dokážu pomôcť na pokožku, vlasy, s pečeňou, trávením a odbúrajú aj jesennú depresiu. Droždie by sme mali konzumovať denne. Môžete si pripraviť nápoj, alebo dnes lahodnú pomazánku.
Sladké nápoje nerobia dobrú službu ani pečeni, zvyšujú riziko rakoviny.
27.10. 2022 11:03

Rakovina pečene a sladké nápoje, ako spolu súvisia?

Máte radi sladké nápoje? Ako často si ich doprajete? Viete, koľko pohárov do mesiaca vám neuškodí a kedy to už začína zaváňať hrozbou rakoviny pečene? Výskumy sa zatiaľ zamerali na ženy.
7 najlepších potravín na prečistenie a detox pečene
2.9. 2022 11:02

7 najlepších potravín na prečistenie a detox pečene

Jedli ste veľa cukrov a tukov, popíjali alkohol? Je vaša pečeň prepracovaná a unavená? Dobrá správa je, že niektoré potraviny ju dokážu aj po vašich stravovacích excesoch prirodzene detoxikovať a zlepšiť trávenie. Viete, ktoré?
Pečeň neničí len alkohol, ale aj zlá strava a málo pohybu.
23.8. 2022 8:02

Lekár: Hrozí vám cirhóza pečene? Vôbec nemusíte piť alkohol!

Slovensko je prve vo svete vo výskyte cirhózy pečene. Fakultná nemocnica s poliklinikou v Banskej Bystrici v spolupráci so Slovenskou hepatologickou spoločnosťou spustila preventívny skríning pečene. Jeho cieľom je odhaliť ochorenie pečene vo včasnom štádiu, kedy je ešte liečiteľné.