MENU

Pečeň Všetky témy

.
7.5. 2023 15:00

Mám tuk v pečeni. Keď sprísnim životosprávu, môže sa to zlepšiť?

Mám steatózu 1. typu, pritom cholesterol, tuky a všetky ostatné laboratórne hodnoty mám dobré. Občas mávam trochu zvýšené niektoré pečeňové parametre. Alkohol pijem len príležitostne, ale mám miernu nadváhu. Môže sa môj stav ešte zlepšiť, keď sprísnim životosprávu, alebo sú zmeny nezvratné?
Davidovi diagnostikovali autoimunitnú hepatitídu.
17.4. 2023 11:00

Davida iba bolelo brucho. Vážnu diagnózu mu liečia po novom

Cirhóza pečene neznamená automaticky problémy s alkoholom. Za niektoré závažné ochorenia pacient sám nemôže. U dvadsaťsedemročného Davida vlastná imunita bojuje proti jeho pečeni. Lekári mu podali pomocnú ruku prostredníctvom liečebnej novinky.
Tmavá čokoláda je prospešná pre pečeň.
17.3. 2023 14:03

Ochrancovia pečene: Týchto 7 potravín jedzte často

Výdatné, presladené či mastné jedlá, alkohol, to všetko neprospieva pečeni. Môže sa unaviť a horšie fungovať. Našťastie, existujú potraviny, ktoré ju dokážu prirodzene prečistiť a pomôcť tráveniu za pár dní.
Drožďová pomazánka
19.11. 2022 9:00

Netrávi vám a bojujete so zápchou? Pomôže jednoduchá pomazánka

V jednej malej kocke sa skrýva dokonalý poklad pre vaše zdravie. Zlisované pivné kvasinky s trochou múky vám dokážu pomôcť na pokožku, vlasy, s pečeňou, trávením a odbúrajú aj jesennú depresiu. Droždie by sme mali konzumovať denne. Môžete si pripraviť nápoj, alebo dnes lahodnú pomazánku.
Sladké nápoje nerobia dobrú službu ani pečeni, zvyšujú riziko rakoviny.
27.10. 2022 11:03

Rakovina pečene a sladké nápoje, ako spolu súvisia?

Máte radi sladké nápoje? Ako často si ich doprajete? Viete, koľko pohárov do mesiaca vám neuškodí a kedy to už začína zaváňať hrozbou rakoviny pečene? Výskumy sa zatiaľ zamerali na ženy.