MENU

Helikobakter Všetky témy

Young,Sick,Woman,With,Hands,Holding,Pressing,Her,Crotch,Lower
27.1. 2023 14:02

9 jednoduchých tipov ako predísť bolestiam žalúdka

Pálenie záhy či podráždenie žalúdka môže byť príležitostné a môže sa vyskytnúť najmä po ťažkom jedle bohatom na tuk, ale môže byť aj chronické. Viete, že pomôcť môžu aj drobné zmeny?
Helikobakter: Uchytí sa na sliznici žalúdka či dvanástnika a spôsobuje komplikácie od vredov až po nádory žalúdka.
5.1. 2023 11:02

Helikobakter zasahuje trávenie: Bolesť žalúdka a pálenie záhy

Synovi (22) zistili helikobaktera. Okrem toho mal ťažký zápal žalúdka a poškodený pažerák. Užíval lieky, po pol roku bolesť žalúdka ustúpila. Bral aj lieky na pálenie záhy, len čo ich vysadil, záha ho znovu začala páliť. Súvisí to s helicobacterom? Má aj červené fľaky na koži, vyzerajú ako ekzém.
15.6. 2020 13:30

Peptické vredy (žalúdkové a dvanástnikové vredy)

Peptické vredy sú nezhubné poškodenia sliznice žalúdka alebo dvanástnika. Vzniknú pri porušení rovnováhy medzi agresívnymi a ochrannými faktormi sliznice žalúdka. Ak agresívne prevýšia schopnosť organizmu opravovať škody, vred praskne. Veľmi často pre užívanie liekov, hlavne proti bolesti a zápalu - nesteroidných antireumatík, antiflogistík, či aspirínu. Úlohu pri tom zohráva aj akútny alebo dlhodobý stres či infekcia baktériou Helicobacter pylori. Relatívne viac vredov majú ľudia s krvnou skupinou nula. Na sliznicu pôsobí ja veľké množstvo kávy, ťažkého jedla, cigarety, stres.