MENU

Bolesť hlavy Všetky témy

6.9. 2023 12:00

Vyvrtnutý členok

Pri vyvrtnutí členku sa hlavica a jamka kĺbu od seba na moment vzdialia, vrátia sa do správnej polohy, ale natiahne sa väzivo kĺbového puzdra. Vyvrtnutie sprevádza bolesť a než sa puzdro opäť stiahne do optimálnej polohy, trvá to určitý čas. Dovtedy nie je kĺb celkom stabilný.

Ticho alebo hudba?
17.8. 2023 3:03

Počuli ste o binaurálnych rytmoch? Dokážu zmierniť migrénu

Aj vy vnímate citlivo každý zvuk, skôr ako sa u vás spustí migréna? A keď už naozaj začne, musíte byť v absolútnom tichu? Napriek tomu, že ticho lieči, nemusí to platiť vždy. Kedy a ako pomáha pri liečbe migrény hudba?
.
6.8. 2023 15:00

Cítim tŕpnutie a na dotyk ma bolí koža. Dá sa polyneuropatia vyliečiť?

Na elektromyografickom vyšetrení mi zistili polyneuropatiu dolnej končatiny, ľahký stupeň. Občas cítim tŕpnutie alebo bolesť kože na dotyk. O pol roka mám ísť na kontrolu k neurológovi a o rok zase na EMG, vraj to môže byť dočasné. Mám 40 rokov, nemám cukrovku a beriem liek na liečbu zápalových a bolestivých ochorení nervov. Dá táto diagnóza úspešne liečiť? Som vystrašená z toho, čo som našla na internete.
Bolesť hrdla je nepríjemná.
6.8. 2023 0:03

Domáce rady na bolesť hrdla: Vyliečte sa bez liekov

Bolesť hrdla je nepríjemný stav, ktorý sťažuje prehĺtanie a hovorenie. Ak pred užívaním liekov na predpis dávate prednosť prírodnejším spôsobom liečby, existuje niekoľko spôsobov, ktoré môžu poskytnúť úľavu a pomôcť zmierniť nepríjemnú bolesť.