MENU
rodina-a-tehotenstvo

Zvládajte starostlivosť o novorodenca vďaka Union zdravotnej poisťovni

Ilustračné foto.
Zdroj: Union
Rodina a tehotenstvo

Zvládajte starostlivosť o novorodenca vďaka Union zdravotnej poisťovni

Môžete prečítať stovky kníh na tému starostlivosti o dieťa, či počúvať podcasty na túto tému, no ani tie vás nikdy úplne nepripravia na to, čo vás čaká po príchode vášho bábätka na svet.

Môžete prečítať stovky kníh na tému starostlivosti o dieťa, či počúvať podcasty na túto tému, no ani tie vás nikdy úplne nepripravia na to, čo vás čaká po príchode vášho bábätka na svet.  

Niet pochýb o tom, že narodenie dieťaťa je najkrajšou udalosťou v živote rodičov. Avšak pravdou je aj to, že prvé týždne či mesiace bývajú náročné – istý čas trvá, kým sa mama naladí na potreby svojho dieťaťa.  

My v zdravotnej poisťovni Union to vieme, a preto ponúkame zdravotné poisteniespojené s nadštandardnou starostlivosťou o matku a dieťa v podobe zaujímavých benefitov. Zapožičanie monitora dychu či príspevok na nákup potrieb pre bábätko sú iba čerešničkou na torte.

Zdravotná poisťovňa Union vás v období tehotenstva a po pôrode nenechá v štichu

Zdravotná poisťovňa Union sa snaží svojim poistencom poskytovať služby, ktoré sú nad rámec zdravotného poistenia. Ak ste poistencom tejto zdravotnej poisťovne a čochvíľa príde vaše bábätko na svet, môžete sa tešiť na množstvo výhod, ktoré vám toto obdobie uľahčia.

V prípade, že máte inú zdravotnú poisťovňu, vyrieši to zmena zdravotnej poisťovne. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Sprevádzajúca osoba pri pôrode zadarmo je samozrejmosťou

Otec pri pôrode je pre ženu oporou, ktorá ani zďaleka nespočíva iba v tom, že ju drží za ruku. Rodičke pomôže aj s praktickými vecami, ako napríklad otvorením okna v dôsledku návalov horúčavy, komunikáciou so zdravotným personálom, prestrihnutím pupočnej šnúry či starostlivosťou krátko po pôrode.  

V poisťovni Union vieme, aká je podpora pre rodičku dôležitá, a preto ponúkame benefit v podobe sprevádzajúcej osoby v pôrodniciach Agel zadarmo.  

Pomoc pôrodnej asistentky pred i po pôrode grátis

Zdravotné poistenie v Union poisťovni vám prináša aj výhodu v podobe služieb licencovanej pôrodnej asistencie pred pôrodom i po ňom. Služby pôrodnej asistentky spočívajú v tom, že vás pripraví na pôrod, pomôže so zvládaním stresových situácií a po pôrode vám ukáže, ako má vyzerať starostlivosť o novorodenca.  

V rámci tohto benefitu máte k dispozícii 7 osobných návštev, alebo online konzultácií od 20. týždňa gravidity. Počas šestonedelia sú to 2 osobné, alebo online konzultácie, ďalej 2 návštevy či online konzultácie súvisiace so starostlivosťou o dieťa. Preplatíme aj náklady, ktoré sú spojené s prepravou pôrodnej asistentky do vášho domova do celkovej vzdialenosti 50 km.

Poistené bábätko získava benefity v hodnote 100 eur

Príchod bábätka na svet je spojený aj s nákladmi, ktoré súvisia s nákupom oblečenia, kočíka, monitora dychu a tak ďalej. Ak svoje bábätko poistíte v Union poisťovni, získa balíček v hodnote 100 eur, vďaka ktorému zvládnete starostlivosť o bábätko ľahšie.  

Na čo sa môžete tešiť? Tak napríklad na požičanie monitora dychu, alebo príspevok na jeho zakúpenie. Ďalej je to príspevok 30 eur na kurzy plávania a poukážka v hodnote 40 eur na nákup potrieb pre bábätko.

Atraktívne zľavy na laktačné poradenstvo a zľavnené členstvo v klube Mamaclass

Dojčenie je jednou z najdôležitejších vecí pre dieťa i matku. Napriek tomu nie vždy sú začiatky ľahké, a čerstvé mamičky potrebujú pomoc laktačnej poradkyne. Poistenkyne zdravotnej poisťovne Union však získavajú zľavu 20 percent na laktačné poradenstvo od Mamily v každom kraji.  

K úspešnému rodičovstvu patria aj relevantné informácie. Tie môžete získať členstvom v Mamaclass s 30-percentnou zľavou. Služby pôrodnej asistentky sú zdarma, avšak Baby Kiss edukačné centrum poskytuje aj ďalšie kurzy, ktoré môžete využiť so zľavou 20 percent.

Denník pre bábätko grátis 

Nie je v silách rodičov zapamätať si všetky dôležité míľniky svojej ratolesti v období detstva. Z tohto dôvodu získate od nás denník pre bábätko zadarmo, do ktorého si môžete zaznamenávať všetko, čo považujete za potrebné.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor