MENU
rodina-a-tehotenstvo

Zuzka Tlučková otvorene priznáva: Som strachopud, nie dobrodruh

Do herečkinej najbližšej "rodiny" patria aj Frodo a Snoopy, psíkovia jej synov.
Rodina a tehotenstvo

Zuzka Tlučková otvorene priznáva: Som strachopud, nie dobrodruh

Herečka Zuzana Tlučková (57) nemá dôvod robiť zo seba niečo, čím nie je. Bez zbytočnej pretvárky vraví, že je strachopud. Prečo vlastne?

Väčšinou usmiata herečka, ktorá miluje cestovanie, si z každej výpravy do zahraničia prinesie nejakú maličkosť charakteristickú pre danú lokalitu. Naposledy zo Srí Lanky to bol bohato zdobený sloník, ktorého kúpila až pri odlete na letisku. Nečakane tak za neho „vyvalila“ mastných 50 eur. Preto odporúča, aby ste si suvenír nezabudli kúpiť na miestnych trhoch či v obchodíkoch, kde sú násobne lacnejšie ako na letisku. 

Seriálová sestrička Anikó Vargová: Niečo mi ruplo v chrbte

Čo má oči, to nezjem

Niet väčšieho šťastia, ako keď človek môže cestovať a poznávať iné krajiny a ľudí v nich. Sme síce jedna planéta, ale sme takí rozdielni. No či sa vrátim z bohatej alebo chudobnej krajiny, vždy sa teším, že som doma. A vážim si to,“ vraví Zuzka Tlučková, ktorá toho pochodila už naozaj dosť a na budúce leto by sa rada opäť pozrela do sveta. V cudzine sa nebojí ochutnávať ani miestne špeciality, no má svoju hranicu. „V Thajsku sme sa najedli aj na ulici, v stánkoch, ktoré majú predavači namontované priamo na bicykloch a tam jedlo pripravujú. Určite som jedla aj vyprážané kobylky, ale ani som o tom nevedela. Ale čo malo oči alebo nejaký jasný tvar, to som si nedala. Nemusím všetko ochutnať!“ 

Zuzka Tlučková a Marta Sládečková sú spolu často pred kamerou, ale aj v súkromí.Zuzka Tlučková a Marta Sládečková sú spolu často pred kamerou, ale aj v súkromí.
Zuzka Tlučková a Marta Sládečková sú spolu často pred kamerou, ale aj v súkromí.
Zdroj: TV Markíza


Zuzka Tlučková a Marta Sládečková sú spolu často pred kamerou, ale aj v súkromí. Foto: TV Markíza

Herec Karel Zima: Odkedy som daroval obličku, môj život je lepší a krajší

Mala som malú dušičku

Zuzka zvykne cestovať so svojou hereckou kolegyňou a dobrou kamarátkou Martou Sládečkovou. A hoci by vedeli, ako ušetriť pri brázdení svetom na vlastnú päsť, radšej volia istotu. „Už som toho pocestovala dosť, ale s ozajstnými cestovateľmi sa nemôžem porovnať. Nie som dobrodruh, skôr strachopud. Chodím s overenými ‚cestovkami‘ a na miesta, kde by to malo byť naozaj bezpečné. Hoci práve na Srí Lanke boli tento rok útoky. Pobyt sme mali zaplatený už pred aprílom, kedy k nim došlo. Ale aj tak som v júli mala malú dušičku, či robíme dobre, že tam ideme. Ale teraz už viem, že sme urobili dobre.“ Na Srí Lanku by sa Zuzka s Martou rady vrátili. 

Zuzana Tlučková: Naliali mi do nosa čili! Čo sa zmenilo v živote herečky?

 

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je nejaká rozumná alternatíva k fixným zubným strojčekom?

K fixným zubným aparátom existuje aj vyberateľná alternatíva priehľadných plastových násadok na zuby. Čeľustný ortopéd Vám v tomto prípade po vyšetreniach a stanovení plánu liečby vezme odtlačky, z nich sa vylejú modely a na nich sa vyhotoví sekvencia násadok, ktoré v priebehu týždňov meníte. Tieto násadky vyvíjajú na zuby tlak, čím dochádza k posunu chrupu v želanom smere. Pre účinnosť liečby je nutné nosiť násadky minimálne 22 hodín denne, vyberajú sa iba počas jedla a čistenia zubov. Liečba môže trvať jeden až dva roky a finančne je trochu nákladnejšia ako bežný strojček.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Syn sa v piatich rokoch pocikáva, skúsili sme všetko

Občasné denné pomočenie, alebo „cvrknutie si“ u menších detí je normálnou súčasťou vývinu. Mnohé deti sú tak zabrané do aktivity alebo hry, že si zabudnú odskočiť na záchod. Na vine môže byť veľa faktorov. Ak dieťa večer alebo tesne pred spaním vypije niekoľko pohárov tekutín, potom sa mu močový mechúr naplní už počas noci. Dieťa sa však s týmto pocitom nemusí zobudiť a nehoda je na svete. Okrem pitného režimu je dôležitý aj pravidelný spánok. Dieťa sa má ukladať a vstávať každý deň v približne rovnakú hodinu. Ďalším režimovým opatrením je určiť, kedy bude chodiť pravidelne na záchod, približne každé dve hodiny, aj keď nepociťuje nutkanie. Vždy by sa malo vycikať dôkladne, aby sa mu o päť minút nechcelo znova. Samozrejmosťou je návšteva toalety tesne pred spaním a hneď po vzbudení. Veľký vplyv na nočné pomočovanie má pohoda dieťaťa a prípadný stres. Rozhodne odporúčam vyšetrenie u detského všeobecného lekára, následne nefrológa alebo urológa.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia