MENU
rodina-a-tehotenstvo

Zuzka Šebová úprimne o rodine: Neuveríte, ako ju jej chlapci rozmaznávajú!

Zuzka Šebová
Rodina a tehotenstvo

Zuzka Šebová úprimne o rodine: Neuveríte, ako ju jej chlapci rozmaznávajú!

Herečka Zuzana Kubovčíková Šebová (39) sa ako mama drží pravidla troch sekúnd. Vybavovanie vníma pri dvoch deťoch ako manažérsku rozcvičku. Poruke má však manžela, na ktorého sa môže vo všetkom spoľahnúť.

Majú podľa vás komici počas pandémie výhodu pozerať sa na veci aspoň trochu s určitou dávkou humoru?

Nám humor pomáha celý život a veru podržal nás aj počas pandémie. Samozrejme, sú situácie, keď aj my ťaháme humor z päty, lebo, ako sa vraví, nie je každý deň nedeľa. Väčšinu situácií sa nám našťastie darí odľahčiť naším interným humorom, ktorý máme
s Miškom medzi sebou. Momentálne nás však vie najviac rozosmiať svojimi hláškami náš syn Rudko.

Sezóna jesenných viróz je v plnom prúde, plus máme tu opäť koronavírus. Snažíte sa pridať do jedálneho lístka viac vitamínov?

Určite áno, ale tak ovocie i zeleninu jeme celoročne vo veľkých množstvách a dopujeme sa aj vitamínmi. Rudko nastupuje prvýkrát do škôlky, tak verím, že to jeho imunita zvládne bez veľkých ťažkostí.

Väčšinu situácií sa manželia snažia odľahčiť humorom.Väčšinu situácií sa manželia snažia odľahčiť humorom.
Väčšinu situácií sa manželia snažia odľahčiť humorom.
Zdroj: archív Z.Š.
Celá FOTOgaléria TU

Máte svoj overený recept, ktorý zaberie, ak cítite, že na vás niečo „lezie“?

Môj univerzálny liek na všetko je spánok. Pri dvoch malých detičkách je to občas utópia, ale snažím sa ísť si ľahnúť s nimi cez
deň alebo s nimi zaľahnúť hneď večer. Našťastie, nebývam veľmi chorá, ale ak cítim, že nie som vo svojej koži, pomôže horúca vaňa,
spánok a zázvorový čaj s medom.

Patríte k mamám, ktoré všetko vydezinfikujú alebo akceptujete „trochu špiny“? 

Myslím si, že to mám nastavené celkom normálne. Uznávam pravidlo troch sekúnd. Ak sa niečo zo zeme dovtedy stihne zdvihnúť, tak je to o. k. Rudko si drhne ruky až po lakeť niekoľkokrát denne, lebo ho to baví, ale určite ho nedezinfikujem od hlavy po päty.
Všetko treba robiť v zdravej miere.

Druhé tehotenstvo ste prežívali počas druhej vlny, báli ste sa covidu? 

Určite áno, ale zároveň som sa nechcela veľmi stresovať. Verila som, že všetko dobre dopadne. Našťastie ma starostlivosť o Rudka zamestnávala natoľko, že som sa nestíhala veľmi strachovať a rozmýšľať nad tým, kam celá táto covidová situácia speje. Ale že raz budem rodiť v respirátore a okrem občianskeho budem pri príchode do pôrodnice ukazovať PCR test, to by mi nikdy nenapadlo. 

Podarí sa vám niekedy uchmatnúť chvíľku len pre seba?

Občas sa zadarí, aj keď je to naozaj veľký rozdiel mať jedno dieťatko a dve. Človek lieta sprava doľava, a ak si potrebujem niečo vybaviť, je to naozaj manažérska rozcvička. Ale už som raz bola na masáži a občas sa mi podarí večer si pozrieť nejaký film alebo si v pokoji vypiť kávu, takže som spokojná. Na chvíľky pre seba ešte raz bude priestor.

Seriál Horná Dolná sa točí už sedem rokov, vznikli medzi vami a obyvateľmi dediny už aj priateľstvá?

Samozrejme, v Lehote žijú úžasní ľudia a máme sa veľmi radi. Za tie roky sme si už na seba zvykli a veľa toho spolu zažili. Vždy sa
porozprávame, poukazujeme si fotky našich detí a ich vnúčat a veľakrát sa už aj stalo, že nám napiekli a priniesli to na pľac.

Natáčanie v Novej Lehote si herci vždy užívajú.Natáčanie v Novej Lehote si herci vždy užívajú.
Natáčanie v Novej Lehote si herci vždy užívajú.
Zdroj: TV Markíza

Cítite sa medzi svojimi tromi chlapmi ako kráľovná?

Občas ako kráľovná a občas ako služobná... žartujem. Chlapci ma rozmaznávajú, to musím povedať, Rudko mi každý deň vonku
odtrhne kvietok a povie mi, že som krásna princezná. Miško mi často kvietky kúpi alebo ma poteší nejakou maškrtou, ale najmä mi
veľmi pomáha s deťmi aj domácnosťou. Môžem sa na neho vo všetkom spoľahnúť. Som veľmi šťastná a vďačná za našich dvoch krásnych synov, za môjho manžela, našu rodinu ktorú sa nám podarilo vytvoriť. Z chlapcov sa budeme z celých síl snažiť vychovať slušných ľudí s veľkým srdcom. 

Celý rozhovor so Zuzkou Šebovou nájdete v novembrovom čísle časopisu Zdravie. 

Zdravie 11/2021Zdravie 11/2021
Zdroj: nmh

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám vysoký tlak a problémy so srdcom. Je riziko dať sa očkovať proti covidu?

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má len málo kontraindikácií, podobne ako očkovania proti iným vírusovým ochoreniam. Liečená hypertenzia medzi ne nepatrí. Je dôležité pravidelne užívať lieky, aby hodnoty tlaku boli v norme. Samozrejme, po podaní akejkoľvek očkovacej látky môže dôjsť k zmene hodnôt, je preto potrebné, aby ste si po očkovaní merali tlak krvi častejšie, aspoň jeden- až dvakrát denne.

Nepíšete, aké problémy so srdcom máte, ale predpokladám, že aj tie sú liečené alebo sledované u špecialistu. Podobne ako pri hypertenzii – ani  porucha rytmu srdca nie je prekážkou na vykonanie očkovania. Ak máte obavy, poraďte sa so svojim všeobecným lekárom alebo špecialistom.

čítať viac

V akom veku sa zvykne dieťaťu prestať zhoršovať krátkozrakosť?

Krátkozrakosť býva často dedičná. Tak ako píšete, máte to v rodine. Stredný typ krátkozrakosti (to je typ u Vášho syna) začína v detskom veku a postupne narastá až do obdobia okolo 20. roku života. Môže dosahovať  približne od -4 do -7 dioptrií. Po 20. roku života sa progresia krátkozrakosti výrazne spomalí, ale ešte stále môže mierne narastať aj do 35. roku života. Preto je nevyhnutné, aby deti do 18 rokov s krátkozrakosťou chodili na pravidelné očné kontroly minimálne raz ročne. A podľa potreby sa im  upravovali, teda zvyšovali dioptrie.  Krátkozrakosť sa časom nezlepší. Podstatou krátkozrakosti je predlžovanie očnej gule. Tým, že sa oko predlžuje a nezastavilo sa v raste, predlžuje sa predozadná os oka. Lúče, ktoré dopadajú do oka, sa lámu pred sietnicou, a preto vzniká neostrý obraz. Ak pred oko dáme mínusové sklo, takzvanú rozptylku, lúče sa rozptýlia a zalomia presne na sietnicu. Obraz sa tak zaostrí. V dnešnej dobe máme k dispozícii aj kontaktné šošovky, ktoré syn môže začať časom nosiť. V prípade, ak bude mať po 20. roku života stabilné dioptrie, tak môže zvažovať aj bezbolestné, bezpečné a rýchle laserové operačné odstránenie dioptrií s využitím femtosekundového lasera. V tomto prípade je však dôležité dbať na precízne vstupné vyšetrenie a výber samotnej kliniky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor