MENU
rodina-a-tehotenstvo

Zajedáte emócie? 5 TRIKOV, ako prestať s jedením zo STRESU

Stressed,Woman.,Stressed,Crying,Woman,Hiding,Under,Coverlet,While,Eating

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Zajedáte emócie? 5 TRIKOV, ako prestať s jedením zo STRESU

Stojíte pred chladničkou a rozmýšľate nad tým, čo sa stalo v práci a hľadáte, čím by ste upokojili svoje emócie. Sedíte na gauči a bezmyšlienkovite jete celé balenie čipsov po hádke s milovanou osobou...

Priveľa negatívnych emócií, vrátane hnevu a smútku, môže vyvolať zlé stravovacie návyky. Existujú spôsoby, ako zabrániť tomu, aby vám emócie dlhodobo nezničili stravovanie.

1. Zamyslite sa nad príčinou

Woman,Chooise,Apple,Or,Donut,-,Diet,And,Good,NutritionWoman,Chooise,Apple,Or,Donut,-,Diet,And,Good,Nutrition
Zdroj: Shutterstock

Zlý deň v práci alebo hádka s priateľom sú krátkodobé problémy. No emocionálne stravovanie môže tiež pochádzať z chronických problémov. Patrí medzi ne chronický stres, dlhodobý hnev, depresia a iné starosti. Opýtajte sa svojho lekára, či by vám nepomohlo poradenstvo, cvičenie a iné techniky. Tieto tipy môžu pomôcť, no nakoniec budete musieť identifikovať zdroj vášho emocionálneho jedenia a riešiť to.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mesačná dcérka dýcha nepravidelne, je to normálne?

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac

Zistili mi Crohnovu chorobu. Naozaj je to na celý život?

Áno, liečba Crohnovej choroby je celoživotná a patrí do rúk odborného lekára, ktorý ju podľa aktuálneho stavu riadi a upravuje. Nemusíte sa obávať, na Slovensku je na vysokej úrovni. Pacienti majú už okrem iného k dispozícii aj biologickú liečbu, ktorá výrazne zvyšuje ich šance na normálny život. Musíte však rátať s celoživotnou diétou.

Toto ochorenie spôsobuje zápal v stene tráviacej sústavy. Postihnutá môže byť ktorákoľvek jej časť- vrátane tenkého alebo hrubého čreva, dutiny ústnej, pažeráka a žalúdka. Prejavuje sa najmä hnačkami, niekedy krvavými, a bolesťami brucha. Príznaky sa objavujú aj v ďalších častiach tela: oči - začervenanie a svrbenie, ústa -rany, kĺby - opuch a bolesť, koža - opuchy a iné poškodenia, kosti - osteoporóza, obličky - kamene, pečeň - hepatitída a cirhóza, ale len zriedkavo. Postihnuté môžu byť všetky vrstvy čreva. Úseky zdravého čreva sa môžu striedať s chorými časťami. Ide o takzvané „preskočené“ oblasti. Naproti tomu ulcerózna kolitída sa rozširuje rovnomernejšie a súvislejšie a ovplyvňuje len povrchové vrstvy hrubého čreva. Crohnovu chorobu má v Európe asi milión ľudí. Môže sa vyvinúť v akomkoľvek veku, ale najčastejšie sa začína v období od 15 do 25 rokov. Rovnako postihuje mužov aj ženy. V posledných rokoch sa rozšírila, no príčinu tohto rozšírenia zatiaľ nepoznáme.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor