MENU
rodina-a-tehotenstvo

Odborníci radia: Ako často by ste sa mali milovať?

Vzťah môže byť láskyplný aj bez častého milovania sa.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Odborníci radia: Ako často by ste sa mali milovať?

Ak sa niekto "prizná", že sa až tak často nemiluje, mnohí jeho partnerstvo považujú za menej šťastné. Nie je to tak! Viacero prieskumov ukázalo, že frekvencia sexuálnych vzťahov nerozhoduje o šťastí v páre. Aká je podľa vedcov ideálna frekvencia milovania sa?

Novinárka magazinu GQ urobila nedávno cez Twitter menší prieskum o sexuálnom správaní a výsledkom bolo, že rozdelila ľudí do 3 kategórií. Nezadaných, ktorí deklarovali sex maximálne každé tri mesiace, potom mladé páry, ktoré priznali, že sa milujú tri- až šesťkrát za týždeň, a nakoniec ľudí, ktorí sú vo vzťahu už nejaký čas. Tí prezradili, že sa k sexu dostanú tak raz za dva týždne. Rodičovské, pracovné povinnosti, každodenná únava... Láska však podľa opýtaných párov bola vždy prítomná. 

Čarovný recept možno prekvapí

Svoj verdikt v tomto smere vyslovila aj veda. A výsledok je jasný: sexuálna frekvencia v žiadnom prípade nedefinuje šťastie a porozumenie vo vzťahu. Podľa štúdie publikovanej v americkom časopise  Social Psychological and Personality Science je milovanie niekoľkokrát týždenne príliš časté, najmä keď už dvaja ľudia nezažívajú zamilovanosť.

Páry opýtané v rámci prieskumu odhalili, že majú intímne chvíle 51-krát do roka. Vedci dospeli k záveru, že čarovným receptom na dokonalú harmóniu je jeden sex týždenne. A to je všetko. 

Držať sa za ruky je viac ako sexovať

Ďalšia analýza skúmala sex u párov vo veku 35 až 65 rokov. Po definovaní svojich návykov vedci požiadali polovicu respondentov, aby zvýšili počet sexuálnych aktov. Po troch mesiacoch sa ukázalo, že páry, ktoré zdvojnásobili svoj sexuálny vzťah, nie sú šťastnejšie, ale predovšetkým viac vystresované. Prejavy nežnosti ako držanie sa za ruky, bozkávanie a podobne sa zdajú byť vo dvojici oveľa dôležitejšie ako sex. No hlavné je, že žiadny počet aktov nie je stanovený a ak sa máte radi, majte sex jednoducho vtedy, keď cítite, že ho chcete mať.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor