MENU
rodina-a-tehotenstvo

Spáľnu nestačí len povysávať. Poupratujte aj tieto miesta

Upratovaniu spálne venujte zvýšenú pozornosť.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Spáľnu nestačí len povysávať. Poupratujte aj tieto miesta

Pobeháte spálňu cez víkend vysávačom a je hotovo. Aj v tejto izbe sú miesta, na ktoré sa oplatí lepšie prizrieť a venovať im pozornosť.

Často si to ani neuvedomíte, ale v posteli strávite približne tretinu života. Spánok bude určite kvalitnejší, ak si dáte viac záležať na čistote spálne. Prebehnúť koberec vysávačom nestačí, aspoň raz za tri týždne venujte upratovanie väčšiu pozornosť. Inšpirujte sa praktickými radami z Lepšieho Bývania.

Nezabudnite na matrac

Na matraci sa zachytávajú šupinky kože, telesné tekutiny, roztoče, baktérie, prach a špina. Najmä pre spomínané roztoče sú priam ideálnym prostredím. Matrac si vyžaduje pravidelné čistenie rovnako ako zvyšok spálne. Prospeje vám aj ochrana matraca ochranným poťahom, ktorý je nepriepustný pre roztoče, tekutiny a malé častice. Aj ten však nezabudnite pravidelne prať. Aspoň raz ročne matrac poriadne vytepujte.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor