MENU
rodina-a-tehotenstvo

Ako zachrániť lásku? Vo vzťahu ihneď obnovte TÚTO dôležitú vec!

Dôvera je veľmi dôležitá.
Rodina a tehotenstvo

Ako zachrániť lásku? Vo vzťahu ihneď obnovte TÚTO dôležitú vec!

Ak vás raz niekto zradí, môže byť ťažké obnoviť dôveru. No iba dôvera vám umožňuje cítiť sa bezpečne vo vzťahu. Je to prvok lásky, ktorý ak sa stratí, väčšinou už nie je čo zachraňovať. Preto si dôveru treba hýčkať.

Najčastejšie klame človek, ktorý paradoxne svojho partnera podvedome podozrieva z rovnakého správania. Časté klamstvá alebo poskytnutie neúplných informácií vždy vedie k strate rešpektu a dôvery vo vzťahu. Keď sa prevalí zrada, oklamaný partner vždy spochybňuje všetky sľuby. Často príde k presvedčeniu, že celý vzťah bol postavený na klamstve a láska, ktorú cíti, nie je skutočná. Preto bod číslo jedna - parnerovu dôveru nikdy nezraďte! Čo ďalšie dokáže vzťah udržať pevný?

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor