MENU
rodina-a-tehotenstvo

V túžbe po dieťati obaja manželia neuveriteľne schudli

Proces mimotelového oplodnenia (IVF) umožňuje vyšetriť embryá v skúmavke ešte pred ich prenesením do dutiny maternice.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

V túžbe po dieťati obaja manželia neuveriteľne schudli

Kým pred rokom britský pár vážil šialených 324 kg, dnes sú ľahší takmer o 140 kg. Vieria, že lekári im teraz umožnia umelé oplodnenie, ktoré pre nadváhu nemohli podstúpiť.

31-ročná Catherine Corner a 33-ročný Dean Corner mali 146 kg a 178 kg, keď sa obrátili na lekárov, aby im pomohli schudnúť. Ich príbeh priniesol portál https://zivot.pluska.sk/. Rozhodnutie padlo pre "jeho a jej" operáciu žalúdočného bypassu za 6 000 libier (6 800 eur) v Litve. Pred stretnutím s Catherine sa Deanovi podarilo schudnúť prirodzenou cestou a dokonca zabehol maratón, ale s manželkou začali mať na seba "zlý vplyv". Okrem obezity trápil mladú ženu ešte jeden problém.

Napriek tomu, že 10 rokov nepoužívala antikoncepciu, nikdy neotehotnela. Trpí polycystickými vaječníkmi (PCOS) a nedostatočne aktívnou štítnou žľazou, čo ju robí náchylnou na priberanie a problémy s plodnosťou. Bola však šokovaná, keď jej lekári povedali, že na to, aby vo Veľkej Británii mala nárok na umelé oplodnenie, musí mať BMI nižšie ako 25, zatiaľ čo ona mala 48,3. Preto si našetrila a v marci 2022 odcestovala do Litvy na bypass žalúdka a Dean urobil o mesiac neskôr to isté. Za rok Catherine schudla 63,5 kg a zmenila veľkosť z 24 na 14. Dean je ľahší o 82,5 kg, teraz má 101 kíl a vymenil oblečenie veľkosti 4XL za veľkosť L. Lekári dvojici povedali, že teraz majú väčšiu šancu otehotnieť prirodzenou cestou, ale tiež majú nárok na umelé oplodnenie.

Catherine, riaditeľka spoločnosti na výrobu kancelárskych potrieb z Redcaru v grófstve North Yorkshire, si svoje nové telo a život v ňom nevie vynachváliť. "Cítim sa oveľa ľahšia, zdravšia a plná energie," uviedla pre Mirror. "Mala som spánkové apnoe, ktoré zmizlo, a teraz mám prvýkrát v živote pravidelnú menštruáciu." Spolu s Deanom sú teraz oveľa aktívnejší ako s desiatkami kíl navyše. Manželia zároveň dúfajú, že sa čoskoro začnú pokúšať o bábätko. Lekári totiž v takýchto prípadoch odporúčajú počkať rok po operácii.

TO SÚ ONI?! POZRITE, AKO SA MANŽELIA ZMENILI

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor