MENU
rodina-a-tehotenstvo

V túžbe po dieťati obaja manželia neuveriteľne schudli

Proces mimotelového oplodnenia (IVF) umožňuje vyšetriť embryá v skúmavke ešte pred ich prenesením do dutiny maternice.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

V túžbe po dieťati obaja manželia neuveriteľne schudli

Kým pred rokom britský pár vážil šialených 324 kg, dnes sú ľahší takmer o 140 kg. Vieria, že lekári im teraz umožnia umelé oplodnenie, ktoré pre nadváhu nemohli podstúpiť.

31-ročná Catherine Corner a 33-ročný Dean Corner mali 146 kg a 178 kg, keď sa obrátili na lekárov, aby im pomohli schudnúť. Ich príbeh priniesol portál https://zivot.pluska.sk/. Rozhodnutie padlo pre "jeho a jej" operáciu žalúdočného bypassu za 6 000 libier (6 800 eur) v Litve. Pred stretnutím s Catherine sa Deanovi podarilo schudnúť prirodzenou cestou a dokonca zabehol maratón, ale s manželkou začali mať na seba "zlý vplyv". Okrem obezity trápil mladú ženu ešte jeden problém.

Napriek tomu, že 10 rokov nepoužívala antikoncepciu, nikdy neotehotnela. Trpí polycystickými vaječníkmi (PCOS) a nedostatočne aktívnou štítnou žľazou, čo ju robí náchylnou na priberanie a problémy s plodnosťou. Bola však šokovaná, keď jej lekári povedali, že na to, aby vo Veľkej Británii mala nárok na umelé oplodnenie, musí mať BMI nižšie ako 25, zatiaľ čo ona mala 48,3. Preto si našetrila a v marci 2022 odcestovala do Litvy na bypass žalúdka a Dean urobil o mesiac neskôr to isté. Za rok Catherine schudla 63,5 kg a zmenila veľkosť z 24 na 14. Dean je ľahší o 82,5 kg, teraz má 101 kíl a vymenil oblečenie veľkosti 4XL za veľkosť L. Lekári dvojici povedali, že teraz majú väčšiu šancu otehotnieť prirodzenou cestou, ale tiež majú nárok na umelé oplodnenie.

Catherine, riaditeľka spoločnosti na výrobu kancelárskych potrieb z Redcaru v grófstve North Yorkshire, si svoje nové telo a život v ňom nevie vynachváliť. "Cítim sa oveľa ľahšia, zdravšia a plná energie," uviedla pre Mirror. "Mala som spánkové apnoe, ktoré zmizlo, a teraz mám prvýkrát v živote pravidelnú menštruáciu." Spolu s Deanom sú teraz oveľa aktívnejší ako s desiatkami kíl navyše. Manželia zároveň dúfajú, že sa čoskoro začnú pokúšať o bábätko. Lekári totiž v takýchto prípadoch odporúčajú počkať rok po operácii.

TO SÚ ONI?! POZRITE, AKO SA MANŽELIA ZMENILI

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor