MENU
Rodina a tehotenstvo

Toto radšej nerobte: 8 vecí, ktoré je dobré vedieť o detskom spánku

Koľko ho potrebujú

Toto radšej nerobte: 8 vecí, ktoré je dobré vedieť o detskom spánkuToto radšej nerobte: 8 vecí, ktoré je dobré vedieť o detskom spánku
Zdroj: Shutterstock.com

Deti potrebujú viac času na oddych ako vy. Máte doma batoľa? Tak potom by malo spať 11 až 14 hodín denne aj s denným spaním. Deti od 3 do 5 rokov potrebujú spať už o niečo menej. Dĺžka ich spánkového oddychu by sa mala pohybovať od 11 do 13 hodín. Keď vaše dieťa nastúpi do školy, počas prvých rokov školskej dochádzky potrebuje od 9 do 11 hodín spánku. Tínedžeri o niečo menej, 8 až 10 hodín, koľko však v skutočnosti spia, to je ďalší príbeh.

SPÄŤ
2/8
ĎALEJ

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor