MENU
rodina-a-tehotenstvo

TOP 3 šťavnaté HRNČEKOVĚ koláče: Ktorý z nich upečiete ?

hrnčekový
Rodina a tehotenstvo

TOP 3 šťavnaté HRNČEKOVĚ koláče: Ktorý z nich upečiete ?

Nie je nič rýchlejšie ako hrnčekový koláč. Na odmeranie surovín vám totiž postačí jeden hrnček vo veľkosti 250 až 300 ml. Tieto tri ste ešte nejedli.

Marshmallows koláč

Potrebujeme:

  • 1 štipka soli
  • pol hrnčeka rozpusteného masla
  • 2 ks vajec
  • pol hrnček nasekaných vlašských orechov
  • 2 hrnčeky menších cukríkov marshmallows

NA POLEVU

  • pol hrnček masla
  • pol hrnček smotany na šľahanie
  • štvrť hrnček kakaového prášku
  • 1 hrnček práškového cukru
Marshmallows koláčMarshmallows koláč
Marshmallows koláč
Zdroj: Pinterest

Postup:

Zmiešajte múku, cukor, kakaový prášok, čokoládu a soľ. Pridajte rozpustené vychladené maslo, vajcia a dobre vymiešajte. Prisypte orechy.

Cesto nalejte na menší plech vystlaný papierom na pečenie a v rúre vyhriatej na 180 °C pečte približne 40 minút.

Horúci koláč posyptes marshmallows a dajte znova do rúry na 3 – 5 minút.

Pripravte polevu: V hrnci rozpustite maslo, prilejte smotanu a kakaový prášok. Za stáleho miešania varte, kým poleva nezačne hustnúť. Odstavte, pridajte práškový cukor a vyšľahajte ručným mixérom. Polevou polejte koláč a nechajte stuhnúť v chladničke.

Polevou polejte koláč a nechajte stuhnúť v chladničke.Polevou polejte koláč a nechajte stuhnúť v chladničke.
Polevou polejte koláč a nechajte stuhnúť v chladničke.
Zdroj: Pinterest
Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na oku sa mi urobila bublina. Lieky ani kvapky nepomohli. Čo mám robiť?

Stretla som sa s tým, že pacienti hovorili o bubline v oku. Išlo napríklad o drobnú cystu pod spojovkou, alebo o jemné nadvihnutie spojovky vo forme hrčky, ktoré spôsobilo nahromadenie tukových látok pod ňou - často tesne na okraji rohovky zo strany od nosa.
Po operácii sietnice môže lekár vložiť do oka bublinu plynu, ktorá vytvára plynovú tamponádu. Pri zmenách sklovca zase pacienti popisujú, že vidia pohybujúce sa mušky, čiarky, vlákna, pavučiny. Niekedy sa uvoľní zadná časť sklovca z miesta, v ktorom je prirastený k sietnici - napríklad na periférii oka, v okolí terča zrakového nervu či v okolí centra sietnice. Hlavne ten z okraja terča zrakového nervu vnímajú pacienti intenzívne a niekedy ho popisujú ako krúžok alebo chumáč.

Keďže som vás nevyšetrovala a nemám k dispozícii viac dát, nemôžem sa bližšie k vášmu problému vyjadriť. Odporúčam vám poradiť sa s ošetrujúcim lekárom alebo s iným odborníkom. Bez vyšetrenia priamo v ambulancii to však nepôjde.

čítať viac

Ako si chrániť vagínu v kúpeľoch pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií. Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky.

Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor