MENU
rodina-a-tehotenstvo

Títo muži nestoja za to, aby ste si ničili nervy a zdravie

Aj keď chvíľu vyzerá fajn, rýchlo sa zorientujte, či to nie je úplný hlupák.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Títo muži nestoja za to, aby ste si ničili nervy a zdravie

Moderný spôsob online zoznamovania prináša viaceré riziká. Jedným z nich je, že zo zábavného chlapíka na nete sa vykľuje riadny blbec. Dajte si pozor na tieto typy, naozaj nie sú vhodní pre spoločný život.

Pán Všetko viem najlepšie

Vyjdite z hádky ako víťazkaVyjdite z hádky ako víťazka
Zdroj: shutterstock

Len čo sa usadíte v kaviari či reštaurácii, spustí mudrovacie teátro. Hentá čašníčka je aká dogabaná, to vážne majú vo vázičkách umelé kvety pfúj, takto predsa pravé sashimi nevyzerá, toto tu okolo miso polievky nešlo ani vlakom a vôbec, najlepšie sushi na svete robí on a rád vám to osobne predvedie.

Čo my vieme, aj keby to bola pravda, nechajte si zájsť chuť, takéto manipulátorsko-narcistické typy sú jedna katasrofa.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor