MENU
rodina-a-tehotenstvo

8 typov mužov nevhodných na dlhodobý vzťah, zničia vás

Sú typy mužov, s ktorými nie je vhodné budovať dlhodobý vzťah.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

8 typov mužov nevhodných na dlhodobý vzťah, zničia vás

Poznajte typy mužov, s ktorými sa vám neoplatí vstúpiť do partnerstva, ak neviete zaobchádzať s ich hlavnou charakterovou črtou. Sú naopak ženy, ktorým sa to môže páčiť.

Byť v partnerskom vzťahu môže byť jednou z najobohacujúcejších a najnaplňujúcejších skúseností v živote. Dokáže však byť aj jednou z najtvrdších, najmä ak natrafíte na určité typy mužov.

Podľa odborníkov existuje osem typov mužov, ktorých by si ženy nemali vyberať za svojich manželov. Tieto typy však môže byť ťažké identifikovať.

Na ktorých 8 typov mužov si dávať pozor?

Aj keď je dôležité mať na pamäti, že nie všetci muži patria do týchto kategórií, ak ich viete identifikovať, môže to byť pre vás nápomocné pri púšťaní sa do váždenšieho vzťahu. Na nasledujúcich osem typov mužov by ste si mali dávať pozor.

1. Manipulátor

Vo vzťahu sa dvaja ľudia spoja, aby vytvorili pár. Hoci by každému partnerovi malo byť umožnené mať individuálne záujmy a túžby, manipulátor to doháňa do extrému. Chce vedieť všetko o vás a vašom živote a chce, aby ste mu oznamovali každý detail svojho dňa. Tiež chce byť zapojený do všetkých vašich rozhodnutí. Aj keď to môže byť v poriadku, pokiaľ ide o financie alebo niekotré spoločné aspekty vášho života, vždy by ste mali mať pod kontrolou tie rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú váš vlastný život.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám hraničné hodnoty tlaku. Kedy treba začať liečbu?

Hodnoty tlaku krvi nie sú rovnaké u toho istého človeka počas celého dňa. Vplýva naň veľa faktorov. U dospelých sa ako normálny  tlak  krvi uvádza hodnota 120/75 - 80 mmHg. Hraničný tlak krvi je medzi 130 -139/80 - 90 mmHg a za hypertenziu I. stupňa sa považuje opakovane nameraný tlak krvi 140 -160/90 -100 mmHg. Pre správne meranie treba zabezpečiť základné podmienky - seďte predtým bez stresu a predchádzajúcej fyzickej aktivity minimálne päť minút a nebuďte veľmi najedená ani hladná. Tlak si merajte dva až tri razy týždenne v rôznych časoch, nielen ráno po zobudení.

S liečbou zvýšeného tlaku krvi by ste mali začať, ak ste si viac týždňov po sebe namerali takmer vždy zvýšené hodnoty. Objednajte sa k všeobecnému lekárovi. Niekedy sa vám sestrička v ambulancii nameria zvýšené hodnoty tlaku krvi, ktoré sa odlišujú od nameraných v domácom prostredí. Môže ísť o syndróm bieleho plášťa. Aj v tomto prípade je potrebné začať cielenú liečbu s primeranou dávkou a kombináciou liekov. Na potvrdenie hypertenzie mimo ambulancie lekára je často nevyhnutné vykonať 24-hodinové monitorovanie tlaku krvi, ktoré sleduje tlak aj počas noci, keď spíte. Až tento výsledok niekedy definitívne odhalí hodnoty tlaku krvi.

Pri hraničných hodnotách krvného tlaku odporúčame diétne a režimové opatrenia. Znížte konzumáciu kuchynskej soli, ale pozor, je prítomná  takmer v každom jedle, najmä v kupovanom. Znížte hmotnosť, prestaňte fajčiť a začnite s pravidelným aeróbnym cvičením, napríklad pravidelnou rýchlejšou chôdzou v trvaní 30 až 45 minút aspoň tri- až päťkrát týždenne. Pravidelne užívajte magnézium.

čítať viac

Kedy začína dieťa samé chodiť? Dcéru musím držať za ruky, bojím sa o jej kĺby

Ak je vyšetrenie bedrových kĺbikov v poriadku a nie je diagnostikovaná dysplázia, netreba nič riešiť. Svalový aparát vašej dcérky je pravdepodobne taký silný a  dobre tonizovaný, že sa „odváži" vertikalizovať, teda vzpriamiť. Iné je, ak sa by sa pri vyšetrení bedrových kĺbov zistil patologický nález. V takom prípade sa držte rád lekára.

Rodičia alebo starí rodičia majú neraz pocit, že deťom, ktoré sa učia chodiť, vykĺbia ruky v ramenách. Nemajte obavu, kĺbiky malých deti sú hypermobilné. Zriedka sa stane, že „preskočí" jemná šľacha v lakťovom kĺbe. Je to bolestivý stav, ktorý sa musí zreponovať, aby sa šľacha vrátila na správne miesto. Môže sa to stať vtedy, keď dieťa ťaháte za jednu rúčku, ono zakopne a vy ho reflexne prudko vytiahnete hore. Je vhodnejšie, ak pri nácviku chodenia držíte  dieťa za obe ruky, prípadne pod ramenami.

Nie všetky deti fungujú podľa učebníc. Niektoré fázy vývoja - lozenie, sedenie či státie - si vymenia. Napríklad, najprv naučia stáť a až potom začnú loziť štvornožky či sedieť. Iná situácia je, ak je dieťa je hypotonické a má neurologický problém. V takom prípade musí absolvovať pravidelnú rehabilitáciu.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor