Reklama

Textilné masky na tvár: Len ak ich odstránenie nebolí. Držte sa tejto zásady

Kým si ňou prikryjete tvár, zistite si o maske čo najviac.

Zdroj: Shutterstock.com

Reklama

Našli ste na maske upozornenie, že by sa nemala používať, ak máte vyrážky, ale vy si ju chcete dať práve preto, aby ste sa ich zbavili?

Čo vlastne dokáže pleťová maska? Aj keď ste na internete videli všeličo, odstraňovanie masky by naozaj nemalo bolieť. Teda ak si nechcete ublížiť.

Prečo textil?

Popri gélových, krémových či zlupovacích maskách sa čoraz častejšie objavujú textilné. Podľa dermatologičky však v medicíne nejde o novinku. „Primárnym cieľom takzvaných okluzívnych obväzov bolo hlavne lepšie preniknutie účinných látok hlbšie do kože. Inovácie v kozmetológii a vo farmácii dnes svojimi nanotechnológiami umožňujú koži voľne dýchať a zároveň vytvárajú zvýšenú priepustnosť terapeutických zložiek,“ objasňuje výhody textilných masiek doktorka Hasová.

„Výhodou je optimálna hladina ingrediencií, maximálna hygiena a jednoduché použitie.“ Tento typ masiek sa využíva najmä na hydratáciu, regeneráciu či na omladenie. Môžu byť bavlnené, hydrogélové, ale i biocelulózové. Vyberte si materiál, ktorý je vašej pleti najpríjemnejší.

SOS

Podľa kozmetičky Kataríny Janoštiakovej majú textilné masky aj ďalšiu veľkú výhodu. Nemusíte rozmýšľať nad správnym dávkovaním. „V dnešnom uponáhľanom svete sú masky perfektným doplnkom starostlivosti o pleť. Poskytujú rýchle riešenie, majú prepracované zloženie, a tak ich pokojne možno nazvať aj SOS prípravkami,“ neprotestuje kozmetička.

„Sú výbornou voľbou pred dôležitou udalosťou, po namáhavej ceste, ťažkom dni, dokonca aj po opaľovaní. Pleť získa svieži vzhľad už po pár minútach pôsobenia.“ Dávku hydratácie určite ocení každá pleť po lete. Vždy však stavte na overené výrobky, nie na tie lákavé z internetu. Ide predsa o vašu tvár. „Najdôležitejšími parametrami sú predovšetkým kvalita a bezpečnosť produktov. Tie by mali byť garantované nielen na pultoch lekární či v zariadeniach lekárskej kozmetiky, ale aj v kozmetických centrách,“ hovorí dermatologička.

Nedráždite

Ruky preč aj od internetových návodov. Nie je problém nájsť blogy, na ktorých si dievčatá bolestivo strhávajú rozličné hmoty z tváre. V poslednom čase rozvírila hladinu najmä čierna, takzvaná kórejská maska. Jej cieľom je vyčistiť póry a zbaviť vás čiernych bodiek. V niektorých prípadoch hmota z uhlia tak stuhla, že jej odstraňovanie bolo doslova utrpenie. Podráždiť a potrápiť vás však môžu aj masky z úplne bežných potravín.

„Sama si spomínam z mladosti na masku z droždia. Hoci je zdravé, na moju pleť pôsobilo ako červené súkno na býka,“ konštatuje s úsmevom doktorka Hasová. Rovnako môže vaša pleť zareagovať na bielok, med, tvaroh... To však ešte neznamená, že tieto potraviny sú zlé. V zásade však platí, že to, čo nejete alebo vám prekáža v strave, si nikdy nedávajte na tvár.

Stvrdla príliš?

Ak by vám maska na tvári veľmi stvrdla, možno máte extrémne dehydratovanú pleť, ktorá z masky vysala vlhkosť. Odlupovanie masky však nesmie bolieť! V takom prípade si pomôžete vodou alebo vlhkým uterákom nahriatym v rúre.

Čítajte aj: