MENU
rodina-a-tehotenstvo

Tehulky, je vám teplo? 8 jednoduchých tipov, ako zvládnuť horúčavy

Body,Care,,Pregnancy,Diet,Concept,,Female,Hands,Forming,Heart,Shape
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Tehulky, je vám teplo? 8 jednoduchých tipov, ako zvládnuť horúčavy

Tehotenstvo môže byť pre budúce mamičky naozaj veľmi náročné. Nehovoriac o horúcich letných dňoch. Vieme, ako sa bezpečne schladiť bez toho, aby ste sa zatvorili do chladničky!

1. Myslite na hydratáciu

Beautiful,Brunette,Woman,Pouring,Water,In,Glass,Depressed,And,WorryBeautiful,Brunette,Woman,Pouring,Water,In,Glass,Depressed,And,Worry
Zdroj: Shutterstock

Vysoký príjem tekutín je v týchto horúčavách naozaj nevyhnutný. Vyhnete sa tým dehydratácii, ktorá môže viesť k únave. Pitný režim je samozrejme rovnako dôležitý aj mimo tehotenstvo. Myslite ale na to, že teraz ste už dvaja a ste zodpovedná aj za svoje ešte nenarodené bábätko. Preto voľte čistú ideálne nepramenitú vodu v objeme 2 až 2,5 litra denne. Výborným doplnkom je tiež ovocie bohaté na vodu.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor