MENU
rodina-a-tehotenstvo

Sex po 40? Týchto 7 vecí zbytočne urýchľuje starnutie vašej vagíny

Spôsobujete nevedomky predčasné starnutie svojej vagíny?
Rodina a tehotenstvo

Sex po 40? Týchto 7 vecí zbytočne urýchľuje starnutie vašej vagíny

Už to nie je ako v dvadsiatke? V skutočnosti na to nie je dôvod. Overte si, či pre svoj intímny život nemôžete spraviť oveľa viac ako doteraz.

Nejete dosť zeleniny

V zelenine, najmä tmavozelených, červených a oranžových druhoch sa nachádza dostatok elastínu a kolagénu - dôležitých bielkovín podporujúcich elastickosť pošvy. Nájdete ich napríklad aj v rybách, lesných plodoch, sóji, citrusoch, cesnaku či ustriciach.V zelenine, najmä tmavozelených, červených a oranžových druhoch sa nachádza dostatok elastínu a kolagénu - dôležitých bielkovín podporujúcich elastickosť pošvy. Nájdete ich napríklad aj v rybách, lesných plodoch, sóji, citrusoch, cesnaku či ustriciach.
V zelenine, najmä tmavozelených, červených a oranžových druhoch sa nachádza dostatok elastínu a kolagénu - dôležitých bielkovín podporujúcich elastickosť pošvy. Nájdete ich napríklad aj v rybách, lesných plodoch, sóji, citrusoch, cesnaku či ustriciach.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac

Zuby mám zrazu veľmi citlivé na studené. Môže to byť niečo vážnejšie?

Zvýšenú citlivosť zubov na studené môžu spôsobovať odhalené zubné krčky. Odkrýva sa citlivé zubné tkanivo krčka, ktoré býva bežne prekryté ďasnom. Za týmto stavom sa môže skrývať niekoľko príčin – napríklad nesprávna technika čistenia zubov, zápal ďasien a parodontitída, nevyhovujúca pozícia zubov, ale aj prirodzené starnutie spojené s atrofiou ďasien. Poraďte sa so zubným lekárom, ktorý vám komplexne skontroluje stav chrupu a ďasien. Ak potvrdí, že ide o odhalené zubné krčky, má, v závislosti od príčiny, rôzne možnosti, ako postupovať. Môže krčky napríklad prekryť výplňovým materiálom alebo sa pokúsiť ďasná vrátiť do pôvodnej polohy chirurgickým zákrokom. Na samotnú citlivosť zubov pomáhajú špeciálne zubné pasty alebo ambulantné prípravky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor