MENU
rodina-a-tehotenstvo

4 kroky, ako si udržať naozaj šťastný vzťah. Posledný vás posunie na vyšší level

Neháďžte flintu do žita, kým ste neskúsili tieto štyri pravidlá na oživenie vzťahu.
Rodina a tehotenstvo

4 kroky, ako si udržať naozaj šťastný vzťah. Posledný vás posunie na vyšší level

Vstupovali ste do manželstva s ideálmi, ktoré sa pomaly začínajú rúcať? Naučte sa rešpektovať niekoľko základných pravidiel a hádok bude určite menej.

Dávajte najavo svoj záujem 

Jednou z najčastejších chýb, ktorá rúca partnerské vzťahy, je nedostatok pozornosti a záujmu. Ľudia sú zavalení pracovnými povinnosťami, preto im na ďalšie rozvíjanie a prehlbovanie vzťahu nezostáva čas ani chuť. Poľavte v pracovnom tempe, nič nie je dôležitejšie ako rodina a partner, o ktorého sa môžete kedykoľvek oprieť. Dajte mu najavo, že vám na ňom záleží, pozvite ho na večeru alebo si vyrazte do kina. Tešte sa, že ste spolu a máte jeden druhého. Áno, znie to ako klišé. Ale také jednoduché to naozaj je.

Vôbec nevníma, čo hovoríte?Vôbec nevníma, čo hovoríte?
Vôbec nevníma, čo hovoríte?
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor