MENU
rodina-a-tehotenstvo

Viete si správne ostrihať nechty? Na čo si dávať pozor pri pilníku?

Domáca manikúra má svoje pravidlá. Ako si pri nej nezničiť nechty?
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Viete si správne ostrihať nechty? Na čo si dávať pozor pri pilníku?

Neničte si dobrovoľne nechty a vyvarujte sa chýb, ktoré ich oberajú o pevnosť. Pri domácej manikúre môžete napáchať veľa škody.

Určite sa raz za čas oplatí ísť na profesionálnu manikúru, ale väčšinou ju vybavíte doma. Strihanie nechtov, pilníkovanie i zatláčanie kožičky má však svoje pravidlá. Oplatí sa ich dodržiavať, aby sa nechty neštiepili, prípadne sa okolo nechtového lôžka neobjavil zápal. Nikdy sa však nesnažte problém zamaskovať.

Pozor na umelé

Patríte k milovníčkam „umelých“ nechtov? Myslite na to, že raz začas si treba od nich oddýchnuť. Nikdy si gélové či akrylové nechty neaplikujte na poškodené nechtové lôžko alebo v prípade, keď je na nechte aktívny zápal. Určite sa tak stav nechtu nezlepší. 

Ako nechty správne strihať? ►

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor