MENU
rodina-a-tehotenstvo

Nemáte chuť na SEX? Stačia 4 cviky a váš intímny život bude lepší!

Passionate,Man,Gently,Kissing,Beautiful,Woman,On,Neck,With,Desire

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Nemáte chuť na SEX? Stačia 4 cviky a váš intímny život bude lepší!

Pravidelné cvičenie má viacero výhod! Prospieva zdraviu, no niektoré cviky môžu pomôcť aj v intímnom živote.

O joge je známe, že má pozitívny vplyv na telo i psychiku. Pri cvičení jednotlivých poziícií upokojíte svoju myseľ, pretiahnete kĺby a posilníte svaly. Vedeli ste, že joga môže pomôcť zlepšiť aj váš sexuálny život? Veľa pozícii zvyšuje flexibilitu tela, ale i cirkuláciu krvi v oblasti panvy. To v kombinácii s cvikmi na panvové dno môže výrazne zlepšiť váš intímny život. 

Skúste do svojej dennej rutiny pridať tieto cviky. Vydržte v nich po dobu 5 – 10 nádychov alebo aj dlhšie, ak vládzete.

1. Holub

Prvým cvikom je pozícia holuba, ktorá napomáha uvoľneniu bedier, bedrových svalov a podporuje prietok krvi do panvy a panvového dna i napätia v celom chrbte.

Portrait,Of,Beautiful,Young,Woman,Wearing,Casual,Clothing,Doing,YogaPortrait,Of,Beautiful,Young,Woman,Wearing,Casual,Clothing,Doing,Yoga
Zdroj: Shutterstock

Do pozície vstupujeme z polohy na štyroch, opierame sa o kolená a dlane. Pravú nohu pokrčíme a pravé koleno položíme medzi naše dlane, ľavú nohu natiahneme za seba. Zdvihneme hrudník a čo najviac sa pretiahneme šikmo nahor, ale len do fázy, kedy necítime bolesť. V tejto polohe vydržíme niekoľko nádychov, potom skloníme hornú polovicu tela až k zemi a položíme brucho na pravé stehno, hlavu na podložku a pretiahneme ruky pred telo.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na stabilizáciu skoliózy mi do chrbtice dali titánové tyče. Nemali by sa po čase vybrať?

Predpokladám, že operačný zákrok, pri ktorom vám do chrbtice vložili titánové fixačné tyče, ste absolvovali ako trinásť-, štrnásťročná. Podľa mojich výpočtov ich máte v tele už štrnásť rokov! O tom, ako dlho má zostať oporná konštrukcia po operácii v tele, rozhoduje operatér. Vo všeobecnosti platí, že každý cudzí, teda aj kovový materiál, by mal byť po limitovanom čase extrahovaný, teda vybraný z tela. Odporúčam vám čo najskôr navštíviť ošetrujúceho lekára.

Skolióza je vykrivenie chrbtice do strany. Ak nepomáha konzervatívna liečba, teda nosenie korzetu, a aktívna rehabilitácia, a vychýlenie je väčšie ako 35 až 40 stupňov, ortopéd indikuje operačný zákrok, pri ktorom sa do chrbtice vkladajú fixačné tyče. Majú za úlohu vyrovnávať krivku skoliózy. Po skončení rastu nasleduje ďalší zákrok, počas ktorého operatér vyberie z chrbtice opornú konštrukciu. Po druhej operácii by mala opäť nasledovať dlhodobá rehabilitácia a trénovanie bežných návykov.

čítať viac

Mesačná dcérka dýcha v spánku nepravidelne, panikárim!

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor