MENU
rodina-a-tehotenstvo

Nemáte chuť na SEX? Stačia 4 cviky a váš intímny život bude lepší!

Passionate,Man,Gently,Kissing,Beautiful,Woman,On,Neck,With,Desire

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Nemáte chuť na SEX? Stačia 4 cviky a váš intímny život bude lepší!

Pravidelné cvičenie má viacero výhod! Prospieva zdraviu, no niektoré cviky môžu pomôcť aj v intímnom živote.

O joge je známe, že má pozitívny vplyv na telo i psychiku. Pri cvičení jednotlivých poziícií upokojíte svoju myseľ, pretiahnete kĺby a posilníte svaly. Vedeli ste, že joga môže pomôcť zlepšiť aj váš sexuálny život? Veľa pozícii zvyšuje flexibilitu tela, ale i cirkuláciu krvi v oblasti panvy. To v kombinácii s cvikmi na panvové dno môže výrazne zlepšiť váš intímny život. 

Skúste do svojej dennej rutiny pridať tieto cviky. Vydržte v nich po dobu 5 – 10 nádychov alebo aj dlhšie, ak vládzete.

1. Holub

Prvým cvikom je pozícia holuba, ktorá napomáha uvoľneniu bedier, bedrových svalov a podporuje prietok krvi do panvy a panvového dna i napätia v celom chrbte.

Portrait,Of,Beautiful,Young,Woman,Wearing,Casual,Clothing,Doing,YogaPortrait,Of,Beautiful,Young,Woman,Wearing,Casual,Clothing,Doing,Yoga
Zdroj: Shutterstock

Do pozície vstupujeme z polohy na štyroch, opierame sa o kolená a dlane. Pravú nohu pokrčíme a pravé koleno položíme medzi naše dlane, ľavú nohu natiahneme za seba. Zdvihneme hrudník a čo najviac sa pretiahneme šikmo nahor, ale len do fázy, kedy necítime bolesť. V tejto polohe vydržíme niekoľko nádychov, potom skloníme hornú polovicu tela až k zemi a položíme brucho na pravé stehno, hlavu na podložku a pretiahneme ruky pred telo.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mesačná dcérka dýcha nepravidelne, je to normálne?

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac

Zistili mi Crohnovu chorobu. Naozaj je to na celý život?

Áno, liečba Crohnovej choroby je celoživotná a patrí do rúk odborného lekára, ktorý ju podľa aktuálneho stavu riadi a upravuje. Nemusíte sa obávať, na Slovensku je na vysokej úrovni. Pacienti majú už okrem iného k dispozícii aj biologickú liečbu, ktorá výrazne zvyšuje ich šance na normálny život. Musíte však rátať s celoživotnou diétou.

Toto ochorenie spôsobuje zápal v stene tráviacej sústavy. Postihnutá môže byť ktorákoľvek jej časť- vrátane tenkého alebo hrubého čreva, dutiny ústnej, pažeráka a žalúdka. Prejavuje sa najmä hnačkami, niekedy krvavými, a bolesťami brucha. Príznaky sa objavujú aj v ďalších častiach tela: oči - začervenanie a svrbenie, ústa -rany, kĺby - opuch a bolesť, koža - opuchy a iné poškodenia, kosti - osteoporóza, obličky - kamene, pečeň - hepatitída a cirhóza, ale len zriedkavo. Postihnuté môžu byť všetky vrstvy čreva. Úseky zdravého čreva sa môžu striedať s chorými časťami. Ide o takzvané „preskočené“ oblasti. Naproti tomu ulcerózna kolitída sa rozširuje rovnomernejšie a súvislejšie a ovplyvňuje len povrchové vrstvy hrubého čreva. Crohnovu chorobu má v Európe asi milión ľudí. Môže sa vyvinúť v akomkoľvek veku, ale najčastejšie sa začína v období od 15 do 25 rokov. Rovnako postihuje mužov aj ženy. V posledných rokoch sa rozšírila, no príčinu tohto rozšírenia zatiaľ nepoznáme.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor