MENU
rodina-a-tehotenstvo

Nemáte chuť na SEX? Stačia 4 cviky a váš intímny život bude lepší!

Passionate,Man,Gently,Kissing,Beautiful,Woman,On,Neck,With,Desire

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Nemáte chuť na SEX? Stačia 4 cviky a váš intímny život bude lepší!

Pravidelné cvičenie má viacero výhod! Prospieva zdraviu, no niektoré cviky môžu pomôcť aj v intímnom živote.

O joge je známe, že má pozitívny vplyv na telo i psychiku. Pri cvičení jednotlivých poziícií upokojíte svoju myseľ, pretiahnete kĺby a posilníte svaly. Vedeli ste, že joga môže pomôcť zlepšiť aj váš sexuálny život? Veľa pozícii zvyšuje flexibilitu tela, ale i cirkuláciu krvi v oblasti panvy. To v kombinácii s cvikmi na panvové dno môže výrazne zlepšiť váš intímny život. 

Skúste do svojej dennej rutiny pridať tieto cviky. Vydržte v nich po dobu 5 – 10 nádychov alebo aj dlhšie, ak vládzete.

1. Holub

Prvým cvikom je pozícia holuba, ktorá napomáha uvoľneniu bedier, bedrových svalov a podporuje prietok krvi do panvy a panvového dna i napätia v celom chrbte.

Portrait,Of,Beautiful,Young,Woman,Wearing,Casual,Clothing,Doing,YogaPortrait,Of,Beautiful,Young,Woman,Wearing,Casual,Clothing,Doing,Yoga
Zdroj: Shutterstock

Do pozície vstupujeme z polohy na štyroch, opierame sa o kolená a dlane. Pravú nohu pokrčíme a pravé koleno položíme medzi naše dlane, ľavú nohu natiahneme za seba. Zdvihneme hrudník a čo najviac sa pretiahneme šikmo nahor, ale len do fázy, kedy necítime bolesť. V tejto polohe vydržíme niekoľko nádychov, potom skloníme hornú polovicu tela až k zemi a položíme brucho na pravé stehno, hlavu na podložku a pretiahneme ruky pred telo.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám vysoký tlak a problémy so srdcom. Je riziko dať sa očkovať proti covidu?

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má len málo kontraindikácií, podobne ako očkovania proti iným vírusovým ochoreniam. Liečená hypertenzia medzi ne nepatrí. Je dôležité pravidelne užívať lieky, aby hodnoty tlaku boli v norme. Samozrejme, po podaní akejkoľvek očkovacej látky môže dôjsť k zmene hodnôt, je preto potrebné, aby ste si po očkovaní merali tlak krvi častejšie, aspoň jeden- až dvakrát denne.

Nepíšete, aké problémy so srdcom máte, ale predpokladám, že aj tie sú liečené alebo sledované u špecialistu. Podobne ako pri hypertenzii – ani  porucha rytmu srdca nie je prekážkou na vykonanie očkovania. Ak máte obavy, poraďte sa so svojim všeobecným lekárom alebo špecialistom.

čítať viac

V akom veku sa zvykne dieťaťu prestať zhoršovať krátkozrakosť?

Krátkozrakosť býva často dedičná. Tak ako píšete, máte to v rodine. Stredný typ krátkozrakosti (to je typ u Vášho syna) začína v detskom veku a postupne narastá až do obdobia okolo 20. roku života. Môže dosahovať  približne od -4 do -7 dioptrií. Po 20. roku života sa progresia krátkozrakosti výrazne spomalí, ale ešte stále môže mierne narastať aj do 35. roku života. Preto je nevyhnutné, aby deti do 18 rokov s krátkozrakosťou chodili na pravidelné očné kontroly minimálne raz ročne. A podľa potreby sa im  upravovali, teda zvyšovali dioptrie.  Krátkozrakosť sa časom nezlepší. Podstatou krátkozrakosti je predlžovanie očnej gule. Tým, že sa oko predlžuje a nezastavilo sa v raste, predlžuje sa predozadná os oka. Lúče, ktoré dopadajú do oka, sa lámu pred sietnicou, a preto vzniká neostrý obraz. Ak pred oko dáme mínusové sklo, takzvanú rozptylku, lúče sa rozptýlia a zalomia presne na sietnicu. Obraz sa tak zaostrí. V dnešnej dobe máme k dispozícii aj kontaktné šošovky, ktoré syn môže začať časom nosiť. V prípade, ak bude mať po 20. roku života stabilné dioptrie, tak môže zvažovať aj bezbolestné, bezpečné a rýchle laserové operačné odstránenie dioptrií s využitím femtosekundového lasera. V tomto prípade je však dôležité dbať na precízne vstupné vyšetrenie a výber samotnej kliniky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor