MENU
rodina-a-tehotenstvo

Ella Skrúcaná oslávila rok. Čo odkazuje Števo všetkým mamičkám?

Štefan Skrúcaný počas kočíkovania svojej dcéry Elly v Bratislave.
Rodina a tehotenstvo

Ella Skrúcaná oslávila rok. Čo odkazuje Števo všetkým mamičkám?

Dcérka Eriky Judínyovej a Števa Skrúcaného oslávila v máji prvé narodeniny. Čo hovorí známy zabávač o roku, ktorý strávil viac-menej ako otec na materskej dovolenke?

Väčšinou ste doma s dcérou, no zohnať vás ťažšie, ako keby ste naplno pracovali. Ako sa cítite?

Opatrovateľstvo je oveľa náročnejšie ako šoubiznis v plnej sezóne! Dopoludnia sa dospávam s dcérou, niekedy aj do jedenástej, a keď Erika pracuje, tak mám službu. Občas je to komplikované.

Ste na rodičovskej dovolenke?

Nie, aj keď teoreticky by som mohol. Ale nie som taký úradnícky typ, že by som bol dôsledný a vybavil si to.

V niektorých štátoch existuje otcovská dovolenka, aby aj muži mohli byť nejaký čas s bábätkom. Myslíte, že ide o dobrú vec?

Som presvedčený, že áno. Hoci musím povedať, že ja som v minulosti nebol priamo vzorom takéhoto otcovstva. Keď má niekto dieťa v čase, keď je v plnom pracovnom nasadení, väčšinou si to „zlízne“ žena a je tá, ktorá sa prispôsobí. Len „vďaka“ lockdownu som mal menej roboty, som doma a až na staré kolená si otcovstvo takto užívam. Musím povedať, že klobúk dole pred všetkými ženami. Je to práca na 24 hodín denne, niekedy až ťažká, manuálna. Už vôbec nehovoriac o mamičkách, ktoré vychovávajú deti bez otcov. To je priam na metál.

Viac fotiek Števa aj Eriky TU

Muži očakávajú, že keď je žena na materskej dovolenke, malo by byť upratané, navarené, dieťa spokojné... Vy vítane Eriku oholený, navoňaný, s teplým jedlom? 

Mám čo robiť, aby ju očakávala spokojná Ella, nieto ešte ja s navarenou večerou. Ak ženy dokážu také niečo, tak sú naozaj čarodejníčky. Je mi jasné, že slovo „dovolenka“ je veľmi zavádzajúce. Názov materská dovolenka by mali jazykovedci alebo legislatívci zmeniť, je nesprávny, o dovolenku sa rozhodne nejedná. Naopak, je to celodenná šichta.

Od narodenia Elly už uplynul viac ako rok, počas ktorého sa zo Števa stal otecko na plný úväzok.Od narodenia Elly už uplynul viac ako rok, počas ktorého sa zo Števa stal otecko na plný úväzok.
Od narodenia Elly už uplynul viac ako rok, počas ktorého sa zo Števa stal otecko na plný úväzok.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Ella v máji oslávila rok. Začína už chodiť? Čo na to váš chrbát?

Zatiaľ majú nožičky na tachometri nula kilometrov. Stojí aj chodí, ale len keď sa drží nábytku. Očakávam teda, že za kratučko to moja chrbtica pocíti. Ale spevnel mi pravý biceps, lebo ju veľa nosím na rukách. Myslím, že onedlho bude vidieť, že mám pravú ruku hrubšiu ako ľavú.

Celý rozhovor so Štefanom Skrúcaným nájdete v najnovšom čísle časopisu Zdravie. 

Nové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!Nové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!
Nové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!
Zdroj: NMH

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac

Zuby mám zrazu veľmi citlivé na studené. Môže to byť niečo vážnejšie?

Zvýšenú citlivosť zubov na studené môžu spôsobovať odhalené zubné krčky. Odkrýva sa citlivé zubné tkanivo krčka, ktoré býva bežne prekryté ďasnom. Za týmto stavom sa môže skrývať niekoľko príčin – napríklad nesprávna technika čistenia zubov, zápal ďasien a parodontitída, nevyhovujúca pozícia zubov, ale aj prirodzené starnutie spojené s atrofiou ďasien. Poraďte sa so zubným lekárom, ktorý vám komplexne skontroluje stav chrupu a ďasien. Ak potvrdí, že ide o odhalené zubné krčky, má, v závislosti od príčiny, rôzne možnosti, ako postupovať. Môže krčky napríklad prekryť výplňovým materiálom alebo sa pokúsiť ďasná vrátiť do pôvodnej polohy chirurgickým zákrokom. Na samotnú citlivosť zubov pomáhajú špeciálne zubné pasty alebo ambulantné prípravky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor