MENU
rodina-a-tehotenstvo

Silná imunita? Zuzka Vačková varí TOTO super rýchle jedlo, ešte aj schudnete

Herečka Zuzana Vačková vo svojom dome
Rodina a tehotenstvo

Silná imunita? Zuzka Vačková varí TOTO super rýchle jedlo, ešte aj schudnete

Neviete, čo variť? Pripravte si jedlo zo superzdravej potraviny, tak ako to robí herečka Zuzana Vačková (53).

Zuzka akoby nestarla. Ba naopak, pribúdajúcim vekom vyzerá stále lepšie. Za jej sviežim vzhľadom však nie je len snaha o štíhlu postavu, ale predovšetkým starostlivosť o zdravie, na ktoré poctivo dbá. Ak ide o zdravotnú prevenciu, neváha vliezť v januári do ľadovej vody. 

Keď na jar prišli reštrikcie, museli sme byť všetci doma a báli sme sa o svoje zdravie, hľadala som na internete, ako ‚naboostovať‘ imunitu. Mnoho múdrych ľudí odporúčalo dýchanie Wima Hofa alebo jeho otužovanie. Tak sme to celá rodina začali praktizovať a od skončenia leta chodíme raz či dvakrát do týždňa do jazera," prezradila nášmu mesačníku Zdravie minulý rok.

Zuzka miluje na bývaní mimo mesta pokoj a prírodu. Prechádzky si dopraje niekoľkokrát do týždňa.Zuzka miluje na bývaní mimo mesta pokoj a prírodu. Prechádzky si dopraje niekoľkokrát do týždňa.
Zuzka miluje na bývaní mimo mesta pokoj a prírodu. Prechádzky si dopraje niekoľkokrát do týždňa.
Zdroj: Emil Vaško

Že jej nie je ukradnuté zdravie ani ostatných ľudí, ukázala nedávno na svojom instagrame. 

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dcérku po suši už týždeň bolí brucho, lekári nič nezistili. Čo to znamená?

Charakteristickou súčasťou suši sú surové ryby ako tuniak, losos či makrela, ikry, plody mora, napríklad krevety, chobotnice, kalmáry, ježovky a kraby. Môže obsahovať aj zeleninu, vaječnú omeletu, tofu alebo huby. Ďalšou základnou surovinou sú morské riasy. Po jeho požití môže dôjsť k akútnej gastritíde, ktorá sa prejaví vracaním, bolesťou brucha. Môže ísť aj o potravinovú alergiu, tá má rôzne prejavy. Môže to byť kožná reakcia, svrbenie nosa či očí, kašeľ, kŕče a bolestí brucha, hnačka či zvracanie. Vtedy je najdôležitejšie pokúsiť sa konkrétny prejav spojiť s potravinami, ktoré sa v posledných hodinách konzumovali. Organizmus na ne môže reagovať rôzne, keďže ide o viaceré alergény súčasne. Ak alergie v rodine nemáte, tri roky je u dieťaťa vek, kedy suši môže ochutnať. Konzumácia surových rýb je bezpečná len pri normálnom zažívaní a ak ryba bola pripravená v čistom prostredí. Surové ryby sa, oproti vareným, ľahšie stanú útočiskom pre parazity a baktérie. Tie spôsobia hnačky či otravu.

čítať viac

Je vhodný transfer embrya s mozaikou po predimplantačnej genetickej diagnostike?

Mnoho IVF cyklov môže skončiť pre liečený pár sklamaním, pretože nedôjde  k zahniezdeniu embrya v maternici matky. Jednou z možných príčin tohto nezdaru môže byť nesprávne množstvo genetického materiálu, to je nesprávny počet chromozómov embrya, ktoré bolo prenesené do maternice ženy. Stav, kedy sa v embryu vyskytujú niektoré chromozómy navyše alebo kedy niektoré chromozómy naopak chýbajú, nazývame aneuploidiou.

Zatiaľ, čo niektoré typy aneuploidií môžu viesť k narodeniu dieťaťa s Downovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 21 či Edwardsovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 18, končí väčšina tehotenstiev z aneuploidných embryí spontánnym potratom. Len embryo s normálnym počtom chromozómov má šancu, že sa zahniezdi, nebude potratené a povedie k narodeniu zdravého dieťaťa.

PGD je metóda, ktorá je realizovaná v rámci IVF cyklu v prípade, že je vopred známe riziko prenosu genetického ochorenia z rodičov na potomstvo. Táto metóda umožňuje genetické vyšetrenie embryí pred ich vložením do maternice.

Lekár - klinický genetik je špecialista spolupracujúci s Centrom asistovanej reprodukcie. Ten, po ukončení diagnostiky na konzultácii vysvetlí páru, ktorý o vyšetrenie požiadal, výsledok vyšetrenia a odporučí transfer embrya. Na základe našich dlhoročných skúseností sa transfer embrya s mozaikou neodporúča.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor