MENU
rodina-a-tehotenstvo

3 najčastejšie dôvody sexuálnych problémov vo vzťahu. Pozor na ne!

Beautiful,Young,Couple,Is,Lying,Back,To,Back,In,Bed
Rodina a tehotenstvo

3 najčastejšie dôvody sexuálnych problémov vo vzťahu. Pozor na ne!

Aj keď by sa mohlo zdať, že v niekoľkoročnom vzťahu partnera dobre poznáte a milovanie je hračka, dajte si pozor. Tieto tri najčastejšie sexuálne problémy môžu potrápiť aj vás.

Kým na začiatku lásky ešte presne neviete, čo na partnera funguje, v dlhodobom vzťahu ho máte naopak dokonale prečítaného. Viete, čo mu vyhovuje a ako svoju polovičku potešiť. Sexuálny život sa však často nevyhne rutine a turbulenciám. Spoznajte najčastejšie problémy, ktoré musia partneri skôr či neskôr riešiť:

Chýba vám iskra

Love,Is,In,The,Air,,It's,ObviousLove,Is,In,The,Air,,It's,Obvious
Zdroj: Shutterstock

Pamätajte, partnerský život nie je iba o sexe. Nezabúdajte na maličkosti. Flirtovanie či doberanie si jeden druhého posilňujú partnerské puto a odrážajú sa aj v sexuálnom živote. Pozor na nudnú rutinu! Práve flirtovanie vám môže pomôcť udržať vo vašom vzťahu iskru. 

Zabúdať by ste nemali ani na komunikáciu. Povedzte parnerovi, že ho ľúbite. Zaspomínajte si na krásne chvíle, prvé rande, zoznámenie a hovorte aj o spoločných plánoch do budúcnosti. Možno sa to nezdá, ale aj partnerská komunikácia môže zapáliť dôležitú iskru.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám vysoký tlak a problémy so srdcom. Je riziko dať sa očkovať proti covidu?

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má len málo kontraindikácií, podobne ako očkovania proti iným vírusovým ochoreniam. Liečená hypertenzia medzi ne nepatrí. Je dôležité pravidelne užívať lieky, aby hodnoty tlaku boli v norme. Samozrejme, po podaní akejkoľvek očkovacej látky môže dôjsť k zmene hodnôt, je preto potrebné, aby ste si po očkovaní merali tlak krvi častejšie, aspoň jeden- až dvakrát denne.

Nepíšete, aké problémy so srdcom máte, ale predpokladám, že aj tie sú liečené alebo sledované u špecialistu. Podobne ako pri hypertenzii – ani  porucha rytmu srdca nie je prekážkou na vykonanie očkovania. Ak máte obavy, poraďte sa so svojim všeobecným lekárom alebo špecialistom.

čítať viac

V akom veku sa zvykne dieťaťu prestať zhoršovať krátkozrakosť?

Krátkozrakosť býva často dedičná. Tak ako píšete, máte to v rodine. Stredný typ krátkozrakosti (to je typ u Vášho syna) začína v detskom veku a postupne narastá až do obdobia okolo 20. roku života. Môže dosahovať  približne od -4 do -7 dioptrií. Po 20. roku života sa progresia krátkozrakosti výrazne spomalí, ale ešte stále môže mierne narastať aj do 35. roku života. Preto je nevyhnutné, aby deti do 18 rokov s krátkozrakosťou chodili na pravidelné očné kontroly minimálne raz ročne. A podľa potreby sa im  upravovali, teda zvyšovali dioptrie.  Krátkozrakosť sa časom nezlepší. Podstatou krátkozrakosti je predlžovanie očnej gule. Tým, že sa oko predlžuje a nezastavilo sa v raste, predlžuje sa predozadná os oka. Lúče, ktoré dopadajú do oka, sa lámu pred sietnicou, a preto vzniká neostrý obraz. Ak pred oko dáme mínusové sklo, takzvanú rozptylku, lúče sa rozptýlia a zalomia presne na sietnicu. Obraz sa tak zaostrí. V dnešnej dobe máme k dispozícii aj kontaktné šošovky, ktoré syn môže začať časom nosiť. V prípade, ak bude mať po 20. roku života stabilné dioptrie, tak môže zvažovať aj bezbolestné, bezpečné a rýchle laserové operačné odstránenie dioptrií s využitím femtosekundového lasera. V tomto prípade je však dôležité dbať na precízne vstupné vyšetrenie a výber samotnej kliniky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor