MENU
rodina-a-tehotenstvo

3 najčastejšie dôvody sexuálnych problémov vo vzťahu. Pozor na ne!

Beautiful,Young,Couple,Is,Lying,Back,To,Back,In,Bed
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

3 najčastejšie dôvody sexuálnych problémov vo vzťahu. Pozor na ne!

Aj keď by sa mohlo zdať, že v niekoľkoročnom vzťahu partnera dobre poznáte a milovanie je hračka, dajte si pozor. Tieto tri najčastejšie sexuálne problémy môžu potrápiť aj vás.

Kým na začiatku lásky ešte presne neviete, čo na partnera funguje, v dlhodobom vzťahu ho máte naopak dokonale prečítaného. Viete, čo mu vyhovuje a ako svoju polovičku potešiť. Sexuálny život sa však často nevyhne rutine a turbulenciám. Spoznajte najčastejšie problémy, ktoré musia partneri skôr či neskôr riešiť:

Chýba vám iskra

Love,Is,In,The,Air,,It's,ObviousLove,Is,In,The,Air,,It's,Obvious
Zdroj: Shutterstock

Pamätajte, partnerský život nie je iba o sexe. Nezabúdajte na maličkosti. Flirtovanie či doberanie si jeden druhého posilňujú partnerské puto a odrážajú sa aj v sexuálnom živote. Pozor na nudnú rutinu! Práve flirtovanie vám môže pomôcť udržať vo vašom vzťahu iskru. 

Zabúdať by ste nemali ani na komunikáciu. Povedzte parnerovi, že ho ľúbite. Zaspomínajte si na krásne chvíle, prvé rande, zoznámenie a hovorte aj o spoločných plánoch do budúcnosti. Možno sa to nezdá, ale aj partnerská komunikácia môže zapáliť dôležitú iskru.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor