MENU
rodina-a-tehotenstvo

3 najčastejšie dôvody sexuálnych problémov vo vzťahu. Pozor na ne!

Beautiful,Young,Couple,Is,Lying,Back,To,Back,In,Bed
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

3 najčastejšie dôvody sexuálnych problémov vo vzťahu. Pozor na ne!

Aj keď by sa mohlo zdať, že v niekoľkoročnom vzťahu partnera dobre poznáte a milovanie je hračka, dajte si pozor. Tieto tri najčastejšie sexuálne problémy môžu potrápiť aj vás.

Kým na začiatku lásky ešte presne neviete, čo na partnera funguje, v dlhodobom vzťahu ho máte naopak dokonale prečítaného. Viete, čo mu vyhovuje a ako svoju polovičku potešiť. Sexuálny život sa však často nevyhne rutine a turbulenciám. Spoznajte najčastejšie problémy, ktoré musia partneri skôr či neskôr riešiť:

Chýba vám iskra

Love,Is,In,The,Air,,It's,ObviousLove,Is,In,The,Air,,It's,Obvious
Zdroj: Shutterstock

Pamätajte, partnerský život nie je iba o sexe. Nezabúdajte na maličkosti. Flirtovanie či doberanie si jeden druhého posilňujú partnerské puto a odrážajú sa aj v sexuálnom živote. Pozor na nudnú rutinu! Práve flirtovanie vám môže pomôcť udržať vo vašom vzťahu iskru. 

Zabúdať by ste nemali ani na komunikáciu. Povedzte parnerovi, že ho ľúbite. Zaspomínajte si na krásne chvíle, prvé rande, zoznámenie a hovorte aj o spoločných plánoch do budúcnosti. Možno sa to nezdá, ale aj partnerská komunikácia môže zapáliť dôležitú iskru.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Zápal a hnis po tetovaní? Návšteva odborníka je na mieste

Nepíšete, aké veľké je tetovanie, akou metódou a akými chemikáliami vám ho spravili, ani a za aký čas sa dostavil  zápal a hnisanie. Neviem, či neprichádzate v práci alebo inde do styku s chemikáliami, mechanickým dráždením, nečistotami.

Môže ísť o infekciu zanesenú priamo pri tetovaní alebo pri nesprávnom ošetrovaní a následnom domácom zanesení infekcie. Samozrejme, nedá sa vylúčiť ani možná alergia na použitú farbu pri tetovaní. Odporúčam vám navštíviť čo najskôr dermatológa.

čítať viac

Čo znamenajú výsledky môjho gynekologického vyšetrenia?

Z uvedených informácii by som doporučila superkonziliárne ultrazvukové vyšetrenie a tiež by som zvážila MRI malej panvy.

Pri zvýšenom ROMA indexe, je potrebná obozretnosť, nakoľko môžu znamenať aj abnormálne zmeny v bunkách.

Povieme si o tom niečo bližšie. Onkomarkery sú substancie prítomné v tele, ktoré sú produkované nádorovými bunkami alebo aj bežnými bunkami organizmu ako reakcia na prítomnosť nádoru. Vznikajú v dôsledku vzniku a vývoja malígneho procesu. Ak je hodnota onkomarkerov nízka, nie vždy to zaručuje neprítomnosť nádorových zien . Vo všeobecnosti však platí, že pri benígnom ochorení sú zýšené koncentrácie onkomarkera len prechodné, naopak pri malígnych stavoch dlhodobejšie alebo stúpajú. Tu je dôležitou premonnou čas, ten je prognostickým ukazovateľom v priebehu ktorého sa koncentrácia markera zdvojnásobí.

HE4 je Humánny epididymálny proteín 4, ktorý sa vylučuje do krvi a patrí do skupiny proteínov s najvyššou senzitívnosťou na detekciu ovariálneho karcinómu v porovnaní s inými markermi, a to predovšetkým v štádiu I.

ROMA index nám signalizuje riziko prítomnosti epiteliálneho ovariálneho karcinómu.  Ide o algoritmus, ktorý vychádza z hodnôt HE4 a CA 125. Keďže u Vás  bol zvýšený HE4 automaticky to koreluje s vyšším Roma indexom. Celkovo sa tieto hodnoty u nás posudzujú na základe menopauzálneho stavu ženy a to nasledovne:

Premenopauzálne ženy:
ROMA > 11,4%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 11,4%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

Postmenopauzálne ženy:
ROMA > 30%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 30%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor