MENU
rodina-a-tehotenstvo

Rozhovor: Tomáš Maštalír našiel na pandémii aj príjemnú stránku

Verili by ste, že obľúbený herec je veľký introvert?
Rodina a tehotenstvo

Rozhovor: Tomáš Maštalír našiel na pandémii aj príjemnú stránku

Herec Tomáš Maštalír (43) vyučuje aj v skutočnosti, nielen v televíznom seriáli. Prečo dnešných študentov ľutuje, kedy skončil s nohou v sadre, na čo pravidelne zabúda a kto mu varí najlepšie?

V seriáli Pán profesor vyučujete fyziku a chémiu. Vraj ste k týmto predmetom ako študent nemali veľmi vrelý vzťah?

Fyzika s chémiou určite nepatrili medzi predmety, ktoré by som vyhľadával. Vždy k polroku som si z nich musel opravovať známku a vtedy som prelúskal celé polročné učivo. A ako som ním išiel rad za radom, objavoval som, že tieto vedy sú naozaj zaujímavé. Akurát že po vysvedčení som sa im opäť prestal venovať, stratil som niť a znova sa z toho pre mňa stala jedna veľká neznáma.

A telesná výchova, ktorú tiež v seriáli vyučujete, vám problémy nerobila?

V mladosti som jedenásť rokov vrcholovo športoval, hrával som hádzanú, takže k športovým aktivitám som mal veľmi blízko. Hádam ani neexistuje šport, ktorý som v mladosti neskúsil alebo ktorému som sa nevenoval. Takže telocvik bol v pohode.

V seriáli Pán profesor si Maštalír pred študentami viackrát zavyvádzal.V seriáli Pán profesor si Maštalír pred študentami viackrát zavyvádzal.
V seriáli Pán profesor si Maštalír pred študentami viackrát zavyvádzal.
Zdroj: tv markíza

TU si môžete pozrieť celú FOTOgalériu

Učil vás niekedy niekto s podobne nekonvenčným prístupom k žiakom, ako váš Samo Vozár?

Možno nie tak úplne nekonvenčného v metódach, ale mal som veľké šťastie na učiteľov, ktorí sa v ľudskom rozmere Vozárovi určite podobali.

Vy sám vyučujete na VŠMU, momentálne on-line. Dá sa herecká tvorba učiť dištančne?

Z môjho pohľadu veľmi nie. Samozrejme, situácia je aká je a istý spôsob dištančnej výuky funguje aj na VŠMU. Sú predmety, pri ktorých sa to dá. Konkrétne pri hereckej tvorbe je to ťažké, ale nejaký spôsob výučby máme. No nie je to ideálne a pre tento typ štúdia určite ani dlhodobo udržateľné. Je mi ľúto všetkých študentov, že uplynulý rok de facto stratili. A vlastne, týka sa to všetkých.

V rámci svojich vyučujúcich metód vyskočí prvej sérii seriálu Samo Vozár z okna, je tam i záber ako spadne zo strechy. Môžeme sa aj v druhej sérii tešiť na kaskadérske kúsky?

Povedzme, že v prvej sérii ich bolo viac. Asi nemôžem prezradiť viac, ale bola situácia, keď mi nebolo všetko jedno.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám mäkkú zubnú sklovinu. Čo by mi pomohlo spevniť zuby?

Pokiaľ ide o posilnenie skloviny, je veľmi vhodné používať zubné pasty s obsahom fluoridov. No ak máte naozaj výraznejšiu kazivosť, odporučila by som aj doplnkovú fluoridáciu. V lekárni nájdete špeciálne fluoridačné gély, ktoré môžete doma používať, vždy však presne podľa odporúčaní výrobcu. V tomto prípade je dôležitá dôslednosť a pravidelnosť. Dlhodobejší a výraznejší efekt má ale profesionálna fluoridácia, stomatológ, alebo dentálna hygienička vám na zuby aplikujú preparát s vyšším obsahom fluoridov a zuby budú tak posilnené a chránené po dobu 6-9 mesiacov. Treba ale myslieť na to, že za kazivosť zubov nemôže iba slabá sklovina. Na vznik zubného kazu vplýva viacero faktorov. Určite by bolo dobré poradiť sa s vašou dentálnou hygieničkou, ktorá by s vami prekonzultovala techniku čistenia zubov, typ zubnej kefky, ale napríklad aj stravovacie návyky.

čítať viac

Môžem užívať hormonálnu antikoncepciu počas dojčenia?

V prvom rade by som rada vyvrátila mýtus o tom, že dojčenie je antikoncepcia. Nemôžeme ho považovať za spoľahlivú metódu ochrany pred neželaným tehotenstvom, najmä ak sa vám už vrátila menštruácia. Ideálne bude, ak sa o vhodnej forme antikoncepcie poradíte so svojim gynekológom.

K dispozícii sú vnútromaternicové telieska alebo antikoncepčné tabletky s obsahom gestagénov, ktoré sú vhodné aj počas citlivého obdobia dojčenia. Prípadne siahnite po bariérovej antikoncepcii ako sú kondóm, pesar, spermicídne prípravky - gél, krém, pena, tabletky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor