MENU
rodina-a-tehotenstvo

Dôležité pravidlo proti kríze vo vzťahu: Dali ste mu už dnes TÚTO otázku?

Na záchranu vzťahu môže postačiť obyčajné
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Dôležité pravidlo proti kríze vo vzťahu: Dali ste mu už dnes TÚTO otázku?

Je prekvapujúce, koľko ľudí vo vzťahu na túto banalitu zabúda. Pritom trvá sotva sekundu. Ale dôležitú!

Slováci a Česi trávia so svojimi partnermi len dve a pol hodiny denne, pričom väčšinu tohto času zaberajú rutinné činnosti a starostlivosť o domácnosť. Ako to ovplyvňuje naše vzťahy?

Prieskum spoločnosti na výrobu populárneho osviežujúceho nápoja odhalil, že väčšina ľudí má na svojich partnerov menej času, než by potrebovali.Kvalitne strávený partnerský čas mimo bežnej rutiny si užívame len občas a pre niektorých je dokonca vzácnosťou. Dôvodmi, ktoré nám bránia venovať partnerom viac času, sú starostlivosť o domácnosť a deti, fyzická a psychická únava z práce, neskorý príchod domov a presun komunikácie do online prostredia.

Takmer polovica, 45 % partnerov je schopných si namiesto osobného rozhovoru četovať dokonca aj vtedy, keď sú fyzicky spolu.

  • 58 % ľudí si kvalitne prežitý partnerský čas, mimo bežnú rutinu užíva len občas
  • 26 % dokonca len jeden až dvakrát za mesiac alebo aj menej

Čo teda treba spraviť, aby ste si vzťah bezpečne udržali? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor