MENU
rodina-a-tehotenstvo

Prvé milovanie až po 30? No a čo! Štatistiky vás prekvapia

Man,And,Woman,Holding,Hands,While,Making,Love
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Prvé milovanie až po 30? No a čo! Štatistiky vás prekvapia

Odkladáte prvý pohlavný styk do zrelšieho veku, keď už viete, že dotyčný bude stáť za to? Alebo je skôr vo veci vážnejší problém? Tridsiatničiek, ktoré sú ešte panny, je viac, ako by ste si mysleli.

Máte utkvelú predstavu, že ak váš prvý sexuálny zážitok prišiel na rad až po dvadsiatke, nebodaj po tridsiatke, ste čudná? Hlavne keď sa všetky kamošky a známe chvália prvým úlovkom oveľa skôr. Vyvedieme vás z omylu.

V prieskume výrobcu kondómov, na ktorý upozornila stránka Báječná žena, spomedzi 37 zapojených krajín vyšli Malajzijčania ako ľudia, ktorých priemerný vek v čase prvého milovania je najvyšší. So sexom začínajú až ako takmer 24-roční. Takýto vysoký priemer je možný iba v tom prípade, že pomerne veľký počet ľudí začne so sexom až po tridsiatke. Najnižší vek vyšiel Brazílčanom. Tí začínajú so sexuálnym životom po sedemnástke.

Nám najbližší Česi začínajú priemerne vo veku 17,6 roka. Slováci v prieskume neboli, no je veľmi pravdepodobné, že sme na tom podobne. Ak ste sa teda prvýkrát milovali ako 20-, či 25-ročné, ste v podstate stále v úplne norme".

Aké sú však dôvody, prečo niektoré ženy i muži odkladajú sex do neskoršieho veku? Rozhodne sa to netýka iba ľudí, ktorí sa necítia atraktívni. Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor