MENU
rodina-a-tehotenstvo

Prísny režim nemám rada, hovorí moderátorka Marianna Ďurianová

Konečne sa po tých rokoch v spravodajstve môžem aj usmievať, keď divákom prinášam aktuálne informácie.
Rodina a tehotenstvo

Prísny režim nemám rada, hovorí moderátorka Marianna Ďurianová

Obchodníčka, psychologička, hlásateľka a teraz športová moderátorka. Prečo Marianna Ďurianová (43) omdlela a čo ju dostane do extázy?

Maturovali ste na obchodnej akadémii, venovali ste sa niekedy v živote obchodu?

Vybrala som si strednú školu obchodného zamerania, pretože som si pôvodne myslela, že by som šla študovať na vysokú školu zahraničný obchod. V druhom ročníku som však pochopila, že chcem ísť viac humanitným smerom. Napriek tomu sme si po maturite so sestrou otvorili v Kremnici, kde sme vtedy bývali, cestovnú kanceláriu. Predávali sme produkty veľkých cestoviek aj cestovné poistenie. Neskôr sme rozšírili sortiment aj na parfumy, hračky a suveníry. Bolo to skvelé obdobie, práca nás bavila a najmä sme so sestrou trávili spolu veľa času. Rok nato nás obe prijali na vysoké školy, a tak sa sestra odsťahovala do Banskej Bystrice a ja do Bratislavy.

A v oblasti psychológie, ktorú ste vyštudovali, ste pracovali?

Keďže som počas posledného ročníka na univerzite už začala pracovať v televízii, psychológii som sa po ukončení štúdia v praxi nevenovala. Aj jedno, aj druhé povolanie si vyžadovalo človeka na sto percent a nevedela som to v tom čase skĺbiť. Myslím, že som vždy mala predpoklady, aby som bola dobrá psychologička, ale osud zamiešal karty inak.

Ako vám napadlo uchádzať sa o miesto v televízii?

Raz som sa učila na skúšku, mala som zapnutý televízor bez zvuku a na obrazovke išla písomná výzva, že do Slovenskej televízie hľadajú externé hlásateľky. Tak som si povedala, že by to mohla byť dobrá „brigáda“. Prejav som mala, myslím, vždy obstojný, v škole som sa zúčastňovala rôznych recitačných súťaží ako Hviezdoslavov Kubín či Puškinov pamätník, a slovenčinu som mala rada, páčilo sa mi narábať so slovami. Tak som na ten konkurz šla. Spomedzi 1 600 uchádzačov nás vybrali 5. Pol roka som bola programovou hlásateľkou a potom ma oslovil Pavol Rusko a ponúkol mi miesto v Televíznych novinách na Markíze. 

Do života mi často prichádzajú situácie, s ktorými som vôbec nepočítala
Marianna Ďurianová

Vy ako moderátorka relácie Góly-body-sekundy, prekvapujúce. Sadlo vám to?

Áno. Šport ma baví, konečne sa po tých rokoch v spravodajstve môžem aj usmievať, keď divákom prinášam aktuálne informácie. I keď je pravda, že v posledných mesiacoch nebolo ani v oblasti športu príliš veľa dôvodov na úsmev. Ale Slováci šport milujú a ja som šťastná, že im ho môžem sprostredkovať cez televíznu obrazovku.

Ste športovec teoretik alebo športujete aj aktívne?

Celý život som nejakým spôsobom športovala. Na základnej škole som chodila na gymnastiku, tanec, dokonca som skákala do výšky. Nikdy som sa síce športu nevenovala vrcholovo, ale pohyb milujem. Bicyklujem, plávam, behám, hrám tenis, venujem sa joge a najnovšie som sa dala na powercore. Nie je to, žiaľ, tak pravidelne, ako by som si želala, ale to už súvisí s mojou slabou ochotou fungovať v prísnom režime.

Celý život športujem, na základnej škole som chodila na gymnastiku, tanec, dokonca som skákala do výšky.Celý život športujem, na základnej škole som chodila na gymnastiku, tanec, dokonca som skákala do výšky.
Celý život športujem, na základnej škole som chodila na gymnastiku, tanec, dokonca som skákala do výšky.
Zdroj: Lýdia Czakó

Športové úrazy sa vám vyhýbajú?

Úrazy sa mi našťastie vyhýbajú celý život. Jediný problém, čo som mala, bolo dvakrát vyskočené kolenné jabĺčko. To bolo dosť nepríjemné. Keď sa mi to stalo prvýkrát, našťastie som si ho hneď vrátila na miesto a potom odpadla. Druhýkrát som sa už udržala pri vedomí a zavolala sanitku. Pevne dúfam, že sa to už nezopakuje.

Vyžaduje si udržanie postavy, akú máte vy, veľké odriekanie?

Nie som zástanca extrémov v žiadnej podobe, ani v strave. Milujem sladkosti a nerada by som sa ich vzdala. Chodím si kupovať ručne robené bonbóny a karamelový košíček s lieskovým orechom je pre mňa malá extáza. Na druhej strane mám šťastie, že mi nechutia nezdravé jedlá. Mám rada taliansku kuchyňu, ázijskú, často jem ryby. Ovocie a zelenina je u nás absolútna samozrejmosť. Veď synove najobľúbenejšie jedlo je šalátová uhorka a jablká. Keď sa ho kedykoľvek cez deň opýtam, čo chce jesť, povie, že nejaké ovocie. No a na udržanie dobrej postavy mám jednoduchý vzorec: viac vydať ako prijať.

Celý rozhovor s Mariannou Ďurianovou nájdete v najnovšom čísle časopisu Zdravie. 

Novembrové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!Novembrové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!
Novembrové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!
Zdroj: Zdravie

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Syn nevypije nič, čo je bez cukru. Kedy sa mu to odrazí na váhe?

Pravdou je, že už konzumácia pollitra sladených nápojov vedie k ďalším negatívnym dopadom na zdravie, lebo zvyšuje riziko vzniku cukrovky, zvýšenej hladine trigklyceridov v krvi a teda aj srdcovocievnych ochorení. U mladých ľudí, ktorí sú aktívni a športujú nemusí nutne konzumácia sladených nealkoholických nápojov viesť k nadváhe či obezite. Častokrát je ich pitie aj spoločensky podmienené, najmä v kolektívoch mladých ľudí, ktorí často obľubujú aj energetické nápoje. Skúste syna motivovať konzumovať skôr ochutené minerálky a samozrejme stále platí, čo doma nie je sa nezje a nevypije.

čítať viac

Môže byť dcérka v noci taká hladná?

Myslím, že to od nej chcete priskoro. Nepíšete, či spíte v jednej miestnosti alebo v jednej posteli, či dojčíte, alebo nie. Myslím si, že hladná určite nebude, vyžaduje si skôr vašu prítomnosť. Prvé tri roky života od nich nemôžete očakávať dokonalý spánkový režim. Rodičia sa však snažia, aby dieťa prespalo celú noc čím skôr, sú nervózni, keď sa im to nedarí a to všetko potom prenášajú na svoje deti. Spánku dieťatko nemusíte učiť. Pomôcť mu zaspať a zabezpečiť pokojný spánok ale môžete. Dieťa vyžaduje počas spánku blízkosť niektorého z rodičov. Odstráňte z jeho blízkosti zbytočné rušivé vplyvy, Vypnite televíziu, uberte na množstve podnetov, choďte viac do prírody. Dieťa sa pred spánkom potrebuje uvoľniť, zbaviť emócií. Vôbec nie je na škodu, ak si pred spánkom i poplače, avšak vo vašej prítomnosti, nie osamote. Nepohoda medzi matkou a otcom takisto na dieťa nepôsobí najlepšie. Veľmi dôležitá je pravidelnosť, teda chodiť spať v rovnakom čase. Ak nič nepomáha, zoberte dieťa k sebe do postele a spite spolu. Tak to funguje všade v prírode.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia