MENU
rodina-a-tehotenstvo

Rozhovor: Eva Opáleková o sebe aj o natáčaní seriálu Červené pásky

Nádejná herečka. Červené pásky sú jej prvá herecká úloha.
Rodina a tehotenstvo

Rozhovor: Eva Opáleková o sebe aj o natáčaní seriálu Červené pásky

Seriálovú Emu objavili cez sociálnu sieť. Kto je Eva Opáleková (24)? Musela kvôli postave anorektičky schudnúť? Aké mala skutočné zdravotné ťažkosti, prečo vyhľadala čínskeho liečiteľa a kto je jej nová láska?

Vaša tvár je na obrazovke nová, ste z umeleckej rodiny?

To by som nepovedala. Niektorí členovia rodiny spievajú, ale len tak pre radosť, nie profesionálne. Napríklad dedko spieva v seniorskom zbore. Keď som bola mladšia, chodila som so súborom vystupovať aj ja.

Tvorcovia seriálu Červené pásky si vás našli na sociálnej sieti. Ako vás medzi tisíckami dievčat objavili?

Neviem, pýtala som sa na to. Myslím, že to bolo cestou - priateľ priateľa a ďalšieho priateľa, až sa úplne náhodou prepracovali ku mne a zrejme som ich zaujala. Tak mi napísali cez instagram. Predtým som občas chodievala na komparzy, tak som si to spojila s tým. Aj o tejto ponuke som si najprv myslela, že ide o komparz. Ale keď sa mi dlhšie nikto neozýval, napadlo mi aj to, či si zo mňa niekto nevystrelil. Až mi jedného dňa zazvonil telefón a pozvali ma na kasting do seriálu.

Seriálová Ema trpí anorexiou a páči sa dvom chlapcom-pacientom.Seriálová Ema trpí anorexiou a páči sa dvom chlapcom-pacientom.
Seriálová Ema trpí anorexiou a páči sa dvom chlapcom-pacientom.
Zdroj: tv markíza

Žiadali vás, aby ste kvôli seriálovej postave anorektičky Emy schudli?

Našťastie to odo mňa nechceli, čo som bola celkom rada. Som odmalička štíhla. Ale je pravda, že som istý čas pred natáčaním mala dosť obmedzený jedálniček, to mi trochu zmenilo postavu. Hlavne som mala plochšie brucho, bola som menej nafúknutá z jedla, ktoré mi predtým nerobilo dobre.

Zistili mi laktózovú a navyše aj histamínovú intoleranciu.
Eva

Mali ste problémy s jedlom?

Nerobili mi dobre mliečne výrobky. Hlavne ráno mi po nich bývalo dosť ťažko, najprv z mlieka, jogurtu, neskôr som už dobre netolerovala ani syry, pridali sa aj tráviace ťažkosti. Povedala som si, že s tým musím niečo robiť a išla som k lekárovi. Poslali ma do imuno-alergiologickej ambulancie, kde mi zistili laktózovú a navyše aj histamínovú intoleranciu.

Museli ste vyradiť veľa potravín?

Zozačiatku som vysadila prakticky všetko okrem ryže, ku ktorej som potom postupne pridávala jednotlivé potraviny a zisťovala som, čo mi robí dobre a čo nie. Teraz už zase jedávam takmer všetko, okrem mliečnych výrobkov. Ak chcem veľmi niečo mliečne, tak buď bezlaktózové, alebo si musím dať tabletku na zlepšenie trávenia laktózy. Ale to robím len výnimočne, napríklad, ak sa chcem potešiť nejakým koláčikom.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na oku sa mi urobila bublina. Lieky ani kvapky nepomohli. Čo mám robiť?

Stretla som sa s tým, že pacienti hovorili o bubline v oku. Išlo napríklad o drobnú cystu pod spojovkou, alebo o jemné nadvihnutie spojovky vo forme hrčky, ktoré spôsobilo nahromadenie tukových látok pod ňou - často tesne na okraji rohovky zo strany od nosa.
Po operácii sietnice môže lekár vložiť do oka bublinu plynu, ktorá vytvára plynovú tamponádu. Pri zmenách sklovca zase pacienti popisujú, že vidia pohybujúce sa mušky, čiarky, vlákna, pavučiny. Niekedy sa uvoľní zadná časť sklovca z miesta, v ktorom je prirastený k sietnici - napríklad na periférii oka, v okolí terča zrakového nervu či v okolí centra sietnice. Hlavne ten z okraja terča zrakového nervu vnímajú pacienti intenzívne a niekedy ho popisujú ako krúžok alebo chumáč.

Keďže som vás nevyšetrovala a nemám k dispozícii viac dát, nemôžem sa bližšie k vášmu problému vyjadriť. Odporúčam vám poradiť sa s ošetrujúcim lekárom alebo s iným odborníkom. Bez vyšetrenia priamo v ambulancii to však nepôjde.

čítať viac

Ako si chrániť vagínu v kúpeľoch pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií. Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky.

Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor