MENU
rodina-a-tehotenstvo

Myslíte si, že mužom ide v prvom rade o sex? Nie je to tak!

ČÍM DLHŠIE TRVÁ VZŤAH,
TÝM SA PREHLBUJE A SILNIE,
NADOBÚDA INÚ PODOBU
A INÚ KVALITU.
Rodina a tehotenstvo

Myslíte si, že mužom ide v prvom rade o sex? Nie je to tak!

Ženy sú často presvedčené, že mužom ide v prvom rade o fyzickú príťažlivosť a vydarený sex, a až potom o veci ako vzájomné porozumenie či spoločné záujmy. Čo zistil český prieskum?

Český prieskum si dal za úlohu zistiť, čo preferujú muži vo vzťahu a po čom najviac túžia. Niektorých prekvapilo, že číslo jedna nie je skvelý sex ani sexi vizáž. Až 40% mužov ako prvú a najdôležitejšiu označili lásku a jej prejavy, ku ktorým patrí spoľahlivosť a dôvera. Až o 5% menej, teda 35% získal sex a umiestnil sa tak na 2. mieste v mužských preferenciách. Z výskumu vyplynulo, že ak chcete mať pekný a spokojný vzťah, oplatí sa vám nezabúdať na nasledovné veci.

1. Buďte tolerantná

Ak váš muž zvykne v práci končiť okolo piatej no ešte o pol šiestej nie je doma, nezačnite mu nervózne vytelefonúvať, kde toľko  trčí. Najpravdepodobnejšie ide o banalitu, možno chcel dačo dokončiť, možno uviazol v zápche, alebo sa zastavil na jedno pivo s kolegom. Skúste vydržať a nesúriť ho vyvolávaním a otázkami, kedy konečne dorazí. Ničomu nepomôžete, skôr dosiahnete to, že znervóznie, bude mať zlé pocity. Pravdepodobnosť, že prežijete pohodový večer sa rapídne zníži. Takže, buďte tolerantná a nechajte ho dýchať. Prílišná kontrola, ani ak je dobre mienená, nie je nikomu príjemná.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Očkovať šesťročného syna? Náš pneumológ je razantne proti

Covid môže u detí prebiehať aj bezpríznakovo. Deti sú z pohľadu COVID-19 najmenej rizikové, okrem novorodeneckého obdobia. Ale môžu predstavovať zdroj infekcie pre starších členov domácnosti, ktorí nie sú zaočkovaní alebo nemali po očkovaní dostatočnú imunitnú odpoveď. Aj keď deti prejdú ochorením bezpríznakovo, alebo len s ľahkými príznakmi, tak môžu mať dlhotrvajúce problémy, takzvaný long covid. U detských pacientov existuje aj riziko pocovidového zápalového syndrómu, ktorý je veľmi rizikový a môže viesť k trvalým následkom. Očkovanie sa odporúča u chronicky chorých detí a adolescentov, ktorí majú rizikové faktory typické pre dospelých pacientov - napríklad cukrovku, obezitu, vysoký krvný tlak a iné chronické ochorenia. Rozhodne radím ešte raz konzultáciu s vašim pediatrom ale aj špecialistom - pneumológom, ktorí sa vedia vyjadriť k prípadnej kontraindikácii k očkovaniu dieťaťa.

čítať viac

Denne pociťujem pichanie v bradavke. Čo to môže znamenať?

Rakovina prsníkov je najčastejších zhubným nádorovým ochorením u žien, preto je dôležité brať akúkoľvek odchýlku týkajúcu sa prsníka veľmi vážne a návštevu lekára neodkladať. Vyšetrenie prsníkov spadá do kompetencie gynekológa, je aj obsahom preventívnej gynekologickej prehliadky. Ženy vo veku 40-69 rokov by mali absolvovať mamografiu každé 2 roky, avšak v prípade ťažkostí je potrebné problém riešiť bez meškania. Ešte pred návštevou lekára je dobré si prsníky prehmatať a sledovať, či sa neobjaví výtok z bradavky, vpáčenie bradavky, začervenanie alebo iné zmeny na koži, prípadne zdurenie v podpazuší. Gynekológ vyšetrí oba prsníky a pošle pacientku na vyšetrenie ultrazvukom, mamografom a do špecializovanej mamologickej ambulancie. V prípade, že to bude lekár považovať za potrebné, je možné odobrať vzorku tkaniva na biopsiu. Tento výkon sa realizuje ambulantne a nie je bolestivý. Zhubné ochorenie bradavky, takzvaná Pagetova choroba sa prejavuje svrbením a pálením bradavky, niekedy krvácaním a často býva liečená ako dermatitída. Samozrejme, nie každé „pichanie v bradavke“ musí byť prejavom rakoviny, môže ísť o nezhubný nádor alebo nezávažné ochorenie. Vylúčenie rakoviny je však prvoradé. Všeobecne apelujem na to, aby každá žena absolvovala pravidelné preventívne gynekologické vyšetrenia raz ročne, vrámci ktorého je riešený aj skríning rakoviny prsníka.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor