MENU
rodina-a-tehotenstvo

Myslíte si, že mužom ide v prvom rade o sex? Nie je to tak!

ČÍM DLHŠIE TRVÁ VZŤAH,
TÝM SA PREHLBUJE A SILNIE,
NADOBÚDA INÚ PODOBU
A INÚ KVALITU.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Myslíte si, že mužom ide v prvom rade o sex? Nie je to tak!

Ženy sú často presvedčené, že mužom ide v prvom rade o fyzickú príťažlivosť a vydarený sex, a až potom o veci ako vzájomné porozumenie či spoločné záujmy. Čo zistil český prieskum?

Český prieskum si dal za úlohu zistiť, čo preferujú muži vo vzťahu a po čom najviac túžia. Niektorých prekvapilo, že číslo jedna nie je skvelý sex ani sexi vizáž. Až 40% mužov ako prvú a najdôležitejšiu označili lásku a jej prejavy, ku ktorým patrí spoľahlivosť a dôvera. Až o 5% menej, teda 35% získal sex a umiestnil sa tak na 2. mieste v mužských preferenciách. Z výskumu vyplynulo, že ak chcete mať pekný a spokojný vzťah, oplatí sa vám nezabúdať na nasledovné veci.

1. Buďte tolerantná

Ak váš muž zvykne v práci končiť okolo piatej no ešte o pol šiestej nie je doma, nezačnite mu nervózne vytelefonúvať, kde toľko  trčí. Najpravdepodobnejšie ide o banalitu, možno chcel dačo dokončiť, možno uviazol v zápche, alebo sa zastavil na jedno pivo s kolegom. Skúste vydržať a nesúriť ho vyvolávaním a otázkami, kedy konečne dorazí. Ničomu nepomôžete, skôr dosiahnete to, že znervóznie, bude mať zlé pocity. Pravdepodobnosť, že prežijete pohodový večer sa rapídne zníži. Takže, buďte tolerantná a nechajte ho dýchať. Prílišná kontrola, ani ak je dobre mienená, nie je nikomu príjemná.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor