MENU
rodina-a-tehotenstvo

Pravidlá intímnej hygieny: TOTO na toalete NIKDY nerobte!

Girl,In,Crop,Top,And,White,Pantie,Posing,On,White
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Pravidlá intímnej hygieny: TOTO na toalete NIKDY nerobte!

Poznať by ich mala každá žena. Základné pravidlá ochránia pred nepríjemnou infekciou i zápalom.

Správne nohavičky 

Fashion,Trendy,Lace,Lingerie.,Different,Panties,On,White,Bed,Background.Fashion,Trendy,Lace,Lingerie.,Different,Panties,On,White,Bed,Background.
Zdroj: Shutterstock

Spodné prádlo je v tesnom kontakte s intímnymi partiami, preto by malo by byť priedušné a z nedráždivého materiálu. Najvhodnejšie je preto pri výbere siahnuť po bavlne. Materiály, ako napríklad polyester, vytvárajú teplé a vlhké prostredie, čo je živnou pôdou na množenie baktérií.

Pozor aj na strih nohavičiek! Tangá nie sú pre celodenné nosenie tá najlepšia voľba, pretože uľahčujú prenos baktérií z oblasti konečníka k močovej trubici.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor