MENU
rodina-a-tehotenstvo

Pozor! 8 jasných signálov, že vaše telo ovláda stres

Stres neprospieva psychickej pohode. Myslite pozitívne!

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Pozor! 8 jasných signálov, že vaše telo ovláda stres

Občasnému stresu sa nevyhneme. Ak sa ale vystavujeme dlhotrvajúcemu stresu, skôr či neskôr sa prejaví na našom zdraví.

Doba v ktorej žijeme je veľmi rýchla a všetci sa jej svojim spôsobom snažíme prispôsobiť. Ako stíhať pracovné povinnosti, deti či domácnosť? Jedena stresová situácia za druhou? Nezabúdajte, že to všetko vplýva na vaše zdravie a skôr čo neskôr sa aj odzrkadlí. Viete, ktoré signály by ste nemali podceňovať? 

1. Máte problém sa sústrediť 

Každý z nás unesie inú mieru stresu. Niektorých ľudí zaleje vlna stresu potom, čo nestihnú autobus a budú meškať na stretnutie. Iní ľudia zvládnu zase hravo 10 takýchto stretnutí s miernym meškaním.  Akonáhle sa stres prepojí s nervozitou, náš mozog sa maximálne sústredí na to, čo nás stresuje a na nič iné sa už nevieme sústrediť. 

Bizarný prejav stresu. Opýtajte sa partnera, či v noci robíte toto!

Ďalšie signály ►►►

Pokračovať Ďalej (1/8)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac

Po očkovaní som si nahmatala dvojcentimetrovú uzlinu a bolí. Je to normálne?

Zväčšenie uzlín v podpazuší na strane očkovania je pomerne častá vedľajšia príhoda, ktorá sa najčastejšie vyskytuje po tretej dávke. Je to prejav aktivácie imunitného systému. Zvýšené biele krvinky ako aj sedimentácia môžu byť prechodne zaznamenané po očkovaní v rámci aktivácie imunitného systému a úvodnej zápalovej odpovede. Postupne sa to upraví. Uzlina sa zmenší a prestane bolieť. Lokálne si na ňu môžete aplikovať protizápalový krém napríklad s obsahom ibuprofenu. Nič iné špeciálne robiť netreba. Niektorí lekári odporúčajú enzýmovú terapiu.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor