MENU
zdravy-zivot

Ste v strese? Odhalí vás 8 jasných signálov. TOTO urobte, inak hrozia vážne problémy

Stres sa považuje za jeden z najčastejších spúšťačov bolestí hlavy. Ak ste v strese, podvedome krčíte ramená ku krku, čo znepriechodňuje cievy v tejto oblasti a pri chronickom pôsobení aj deformuje postavenie stavcov. Stres je spúšťačom nielen tenzných ale aj migrénových bolestí hlavy.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Ste v strese? Odhalí vás 8 jasných signálov. TOTO urobte, inak hrozia vážne problémy

Občasnému stresu sa nevyhneme. Ak sa mu však vystavujeme dlhodobo, skôr či neskôr sa prejaví na našom zdraví.

Doba v ktorej žijeme je veľmi rýchla a všetci sa jej svojim spôsobom snažíme prispôsobiť. Stíhať pracovné povinnosti, deti či domácnosť dá niekedy poriadne zabrať. Ak do toho príde celosvetová pandémia, rôzne obmedzenia či dokonca vojnový konflikt, na psychiku je toho naozaj priveľa. Jedena stresová situácia za druhou...

Nezabúdajte, že to všetko vplýva na naše zdravie a skôr či neskôr sa to na ňom môže aj odzrkadliť. Viete, ktoré signály by ste nemali podceňovať? 

1. Máte problém sa sústrediť 

Každý z nás unesie inú mieru stresu. Niektorých ľudí zaleje vlna potu potom, čo nestihnú autobus a budú meškať na stretnutie. Iní ľudia zvládnu podobnú situáciu s meškaním 10x a ani to s nimi nepohne. Akonáhle sa stres prepojí s nervozitou, náš mozog sa maximálne sústredí na to, čo nás stresuje a na nič iné sa už nevieme sústrediť. 

VIDEOtip

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor