MENU
rodina-a-tehotenstvo

Posilní imunitu, povzbudí libido, pomôže s menopauzou. Čo je to?

Dobre zvolený nápoj vybudí vaše libido.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Posilní imunitu, povzbudí libido, pomôže s menopauzou. Čo je to?

Rastlinka z peruánskych Ánd má účinky, ktoré posilnia nielen psychické a fyzické zdravie, ale aj libido a výdrž pri sexe. Odporúča sa v menopauze, pri snahe otehotnieť, mužom pre lepší výkon a všetkým pre posilnenie organizmu.

Počuli ste už termín peruánska viagra? Nejde o nič tajomné, len o mletý koreň rastliny žerucha či maca peruánska, ktorý podporuje imunitu, libido, výdrž a potláča pocit únavy. Priaznivý účinok na sexualitu ako mužov tak žien overilo viacero štúdií. No maca má vplyv nielen na lepší sex.

Všestranná rastlinka

Maca peruánska sa zaraďuje medzi super potraviny, tiež medzi afrodiziaká a rastlinné produkty, ktoré pomáhajú nášmu organizmu odolávať stresovým situáciám. Posilňuje psychickú i fyzickú kondíciu, imunitu a bonusom je, že je účinné afrodiziakum pre obe pohlavia. Ženám sa odporúča špeciálne na zmiernenie príznakov po menopaze, ale aj ako podporný prostriedok tým, ktoré sa snažia otehotnieť. Obsahuje viac druhov vitamínov, najmä skupiny B a vitamín C, stopové pevky ako vápnik, horčík, draslík, železo, jód, mangán, zinok, meď, sodík, selén. Tiež antioxidanty a mnohé esenciálne aminokyseliny plus vlákninu.

Káva na lepší sex

Prášok z koreňa maca sa dá nasypať do jogurtu či džúsu, pridať do šalátu. Znalci erotiky a umenia sexu odporúčajú pripravovať si sex coffee, čiže kávu, ktorá obsahuje viacero ingrediencií pre povzbudenie libida. Ako na to? Do šálky vašej obľúbenej čiernej kávy vmiešajte dve lyžičky kakaového prášku, dve lyžičky kokosového mlieka, lyžičku medu, pol lyžičky škorice a lyžičku prášku maca. Účinok sa nedostaví tak neodkladne ako po užití povzbudzujúcej tabletky. Maca je prírodný produkt, takže mu treba dať šancu a užívať ho pár týždňov, kým sa prejaví. Výskumy hovoria o 6 až 10 týždňoch.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor