MENU
rodina-a-tehotenstvo

Potraviny, ktoré vrátia do postele vášeň: Skúste jahody aj toto korenie

Jahody, med i správne korenie dokáže rozpáliť vo vzťahu vášeň.
Rodina a tehotenstvo

Potraviny, ktoré vrátia do postele vášeň: Skúste jahody aj toto korenie

Viete, ktoré potraviny a korenie môžu zlepšiť intímny život? Spoznajte najlepšie prírodne afrodiziaká.

Afrodiziaká získali svoje meno od Afrodity, gréckej bohyne lásky. Ide o potraviny a látky, v ktorých živiny môžu priaznivo podporovať činnosť pohlavných orgánov, vyvolávať vzrušenie a povzbudzovať sexuálnu túžbu.

Medzi tieto látky patrí zinok, selén, vitamíny E, B či omega mastné kyseliny. Obsahujú ich orechy, tekvicové semienka, mäso, morské plody, určité druhy zeleniny, ovocia a mnoho ďalších potravín.

Šťavnaté jahody 

Jahody s čokoládou či šľahačkou sú medzi pármi mimoriadne obľúbené. Ich vysoký obsah vitamínu C podporuje sexuálnu túžbua krvotvorbu, zároveň zmierňuje stres a úzkosť. Jahody sú nápomocné aj tým, že v tele uvoľňujú viac oxytocínu známeho ako hormón lásky. Dajte si však pozor, aby ste to s ich konzumáciu veľmi neprehnali. Sú ideálnou sladkou bodkou romantickej večere. 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor