MENU
rodina-a-tehotenstvo

Potraviny, ktoré vrátia do postele vášeň: Skúste jahody aj toto korenie

Jahody, med i správne korenie dokáže rozpáliť vo vzťahu vášeň.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Potraviny, ktoré vrátia do postele vášeň: Skúste jahody aj toto korenie

Viete, ktoré potraviny a korenie môžu zlepšiť intímny život? Spoznajte najlepšie prírodne afrodiziaká.

Afrodiziaká získali svoje meno od Afrodity, gréckej bohyne lásky. Ide o potraviny a látky, v ktorých živiny môžu priaznivo podporovať činnosť pohlavných orgánov, vyvolávať vzrušenie a povzbudzovať sexuálnu túžbu.

Medzi tieto látky patrí zinok, selén, vitamíny E, B či omega mastné kyseliny. Obsahujú ich orechy, tekvicové semienka, mäso, morské plody, určité druhy zeleniny, ovocia a mnoho ďalších potravín.

Šťavnaté jahody 

Jahody s čokoládou či šľahačkou sú medzi pármi mimoriadne obľúbené. Ich vysoký obsah vitamínu C podporuje sexuálnu túžbua krvotvorbu, zároveň zmierňuje stres a úzkosť. Jahody sú nápomocné aj tým, že v tele uvoľňujú viac oxytocínu známeho ako hormón lásky. Dajte si však pozor, aby ste to s ich konzumáciu veľmi neprehnali. Sú ideálnou sladkou bodkou romantickej večere. 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor