MENU
rodina-a-tehotenstvo

5 pilierov harmonického vzťahu. Na čom stojí ten váš?

Láska
Rodina a tehotenstvo

5 pilierov harmonického vzťahu. Na čom stojí ten váš?

Všetci vieme, že ružové okuliare si po čase zloží každý. Avšak sú piliere, vďaka ktorým budete šťastní tak dlho, kým nedovolíte, aby sa podlomili.

Návod na šťastné partnerstvo? Jeden pre všetkých existovať nemôže. Rôzne kombinácie charakterov robia svoje. Niektorí preň musia robiť kompromisov viac, iným to ide možno trošku ľahšie. Hlavne si vážte to, čo máte, ak to za to stojí. 

Láskavé maličkosti robia zo vzťahu pevný zväzok bez ohľadu na to, koľko máte problémov. Ide o to, ako sa k sebe správate, a ako ich prekonávate.

A čo hovorí veda fungujúcich vzťahov? 

Zdieľaná radosť

Nie je prekvapivé, že ak je človek pozitívne naladený, robí šťastným aj toho druhého. Tomuto aspektu šťastia sa venovali aj výskumníci na Univerzite v Chicagu. Zistili, že čím vyšší level optimizmu muž má, tým menej konfliktov a viac spokojnosti sa vyskytuje v jeho vzťahu.

Nie je prekvapivé, že ak je človek pozitívne naladený, robí šťastným aj toho druhého. Tomuto aspektu šťastia sa venovali aj výskumníci na Univerzite v Chicagu. Zistili, že čím vyšším levelom optimizmu muž má, tým menej konfliktov sa vyskytuje v jeho vzťahu. Cennejším poznatkom štúdie je, že silnú väzbu medzi partnermi vytvorí spôsob, akým jeden na druhého reaguje pri oznamovaní dobrej správy. Vzrušenie? Hrdosť? Alebo ľahostajnosť? Dajte si pozor.   Nie je prekvapivé, že ak je človek pozitívne naladený, robí šťastným aj toho druhého. Tomuto aspektu šťastia sa venovali aj výskumníci na Univerzite v Chicagu. Zistili, že čím vyšším levelom optimizmu muž má, tým menej konfliktov sa vyskytuje v jeho vzťahu. Cennejším poznatkom štúdie je, že silnú väzbu medzi partnermi vytvorí spôsob, akým jeden na druhého reaguje pri oznamovaní dobrej správy. Vzrušenie? Hrdosť? Alebo ľahostajnosť? Dajte si pozor.   
Zdroj: Shutterstock

Cennejším poznatkom štúdie je, že silnú väzbu medzi partnermi vytvorí spôsob, akým jeden na druhého reaguje pri oznamovaní dobrej správy. Vzrušenie? Hrdosť? Alebo ľahostajnosť? Buďte vnímaví a počúvajte.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dajú sa vybieliť zuby zožltnuté z tetracyklínových antibiotík?

Každý zub je možné vybieliť, len to môže trvať rôzne dlho. Je pravda, že u „tetracyklínových“ zubov je to ťažké, ale nie nemožné. Zväčša je potrebné kombinovať ambulantné a domáce bielenie. Ak sa zveríte do rúk stomatológa, ktorý má na tomto poli skúsenosti, výsledok sa dostaví.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Pomôže mi ionoforéza na spotené dlane? Niekedy mi z nich pot kvapká

Aplikácia ionoforézy je príjemná, pociťujete pri nej iba mierne mravčenie a nie je finančne taká náročná. Ide o špeciálnu vaničku s vodou, kde si ponoríte ruky alebo nohy a nastavíte program na ionoforézu. Zariadenie pracuje ako vodný kúpeľ, cez ktorý vedie slabý elektrický jednosmerný prúd. Časový interval kúpeľa a intenzita „elektrického prúdu“ sa postupne zvyšujú. Jeden kúpeľ trvá päť až desať minút. Minimálny počet ošetrení je desať, ale dajú sa podľa potreby opakovať. Niektoré pracoviská vaničky požičiavajú aj na domáce použitie. Odporúčam vám však navštíviť kožného lekára, pretože pravdepodobne máte hyperhidrózu, nadmerné potenie. Dermatológ vás vyšetrí a bude pátrať po príčine ťažkostí. Hyperhidróza totiž môže súvisieť s viacerými ochoreniami, napríklad štítnej žľazy či s cukrovkou. Hoci – potiť sa môžete aj bez zjavnej príčiny, napríklad pri strese, ako píšete. Lekár ďalej zistí, či sa nadmerne potíte len na rukách, chodidlách a v podpazuší, čo asi bude váš prípad, alebo po celom tele. Ionoforéza sa totiž dá vykonávať iba na rukách a nohách.

čítať viac
Hana Zelenková
MUDr. Hana Zelenková
Dermatologička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia