MENU
Rodina a tehotenstvo

P.Polnišová priznala, že nemá vždy optimistické myšlienky. Čo sa deje?

Dva roky ste zbierali skúsenosti aj v Taliansku, dlhší čas ste žili vo Francúzku. Čo vás vždy pritiahlo späť na Slovensko?

Vždy, keď som odchádzala, vedela som, že sa vrátim. Pre mňa je zázemie na prvom mieste. A vonku sa mi to vždy len potvrdilo, aj keď som bola vo fantastickej krajine. Napríklad v Taliansku mi bolo mimoriadne dobre, zbožňujem ho, aj tamojších ľudí, ale napriek tomu zázemie, korene, sú pre mňa silný magnet. Som typ, ktorý potrebuje byť blízko svojej rodiny. A mám rada Slovensko. Sme stále sa vyvíjajúca krajina a som rada, že som súčasťou toho vývoja. Naozaj, úprimne cítim spolunáležitosť k mojej krajine. Nikdy som nemala pocit, že chcem žiť inde, lebo tu je to neznesiteľné. Naopak.

Kedysi ste mali problémy so štítnou žľazou a veľmi vám pomohla ajurvédaska kúra. Už vám nerobí ťažkosti?

Každého pol roka chodím ku svojej endokrinologičke, som teda neustále pod kontrolou a štítnu žľazu mám stabilizovanú. Od spomínanej kúry som s ňou nemala žiadny problém. Uznávam kombináciu súčasnej a alternatívnej medicíny a všetko, čo pomôže, sa ráta. Ale vždy som konzultovala a konzultujem s pani doktorkou a som veľmi poslušný pacient. 

V zábavných úlohách ju poznáme nejalepšie.V zábavných úlohách ju poznáme nejalepšie.
V zábavných úlohách ju poznáme nejalepšie.
Zdroj: TVMA

Neskúšali ste ajurvédu aj na nejaký iný zdravotný problém?

Nie, pretože princíp kúry je, že musíte mať čas najmenej tri týždne. A sme doma. Mám dvoch synov, takže odísť na tri týždne by bol problém. Samozrejme, keby som mala vážne problémy, hľadám možnosti liečby. Som typ, čo nesedí na zadku a nečaká, že veď mi dajú nejaké lieky. Snažím sa nájsť všetky dostupné možnosti, ako si pomôcť. Telo je komplexná vec a keď prestane fungovať nejaká jeho časť, nejaký orgán, neznamená to, že pomôcť sa dá len tabletkami. Hoci, samozrejme, aj tie môžu niekedy fantasticky pomôcť.

Sledujete zdravotné trendy?

Milujem rozprávať sa o zdraví, som študijný hypochonder. Všetky choroby si mimoriadne rada naštudujem, nielen moje, aj mojich kamarátov. Strašne ma to baví. 

SPÄŤ
2/3
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako odučiť trojročného syna od spoločného spania v posteli?

Mnohé deti spia v spálni s rodičmi, aj keď sú už dostatočne zrelé byť vo svojej vlastnej izbe a posteli. Je pohodlné a príjemné neopustiť rodičovskú posteľ. Presný vek sa nedá určiť. Treba nájsť správny moment, keď bude synček schopný osamostatnenia. Rozprávajte sa s ním o zmenách, ktoré očakávate. Dohodnite sa, od ktorého dňa bude spať samo v posteli. Pred odchodom do postele sa uistite, že dieťa má vytvorené všetky podmienky pre dobrý spánok. Teplý kúpeľ, dobrá knižka a objatie môžu dieťaťu pomôcť rýchlo a ľahko zaspať. Dávajte mu drobné odmeny, napríklad body za to, ak zostane vo vlastnej posteli. Problém môže nastať s príchodom mladšieho súrodenca, ktorý bude spať vo vašej posteli. Starší môže ľahko žiarliť a budete to mať ešte ťažšie. Pomôcť môže viac spoločne stráveného času počas dňa.

čítať viac

Ako často si mám umývať zuby? Môže žuvačka nahradiť čistenie?

Ideálne aspoň dvakrát denne, teda ráno a večer, pričom treba myslieť na to, že to večerné čistenie je kľúčové. Čo sa týka času, správna doba je tá, počas ktorej si dokážete zuby dôkladne vyčistiť. Niekomu stačia 3 minúty, no niektorí ľudia potrebujú 30 minút. Kontrolórom, by mal byť váš jazyk. Po vyčistení zubov si ním prejdite po všetkých plôškach zubov. Ak budú dokonale hladké, je všetko v poriadku. Žuvačka je výborné riešenie, ale hneď po jedle. Neslúži ako náhrada zubnej kefky, pretože zuby nevyčistí, no zneutralizuje pH v ústach, čo je veľmi dôležité.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor