MENU
rodina-a-tehotenstvo

Neuveríte, čo skrýva Andrea Pálffy Belányiová v TV štúdiu pod stolom!

Andrea Belányiová
Rodina a tehotenstvo

Neuveríte, čo skrýva Andrea Pálffy Belányiová v TV štúdiu pod stolom!

Andrea pôsobí ako decentná dáma, no dokáže sa riadne nahnevať. Čo robí v TV štúdiu keď ju nezaberajú kamery? Aké vylepšenia tváre podstúpila? Prezradí to sama v rozhovore pre časopis Zdravie.

Vraví sa, že kamera pridáva asi päť kíl. Ako to riešite?

Závisí to veľmi od toho, aký strih a farbu šiat máme na sebe. Tým sa opticky aj zo dňa na deň dá pribrať či schudnúť niekoľko kíl. S našou kostymérkou už za tie roky presne vieme, komu čo pristane. Hoci občas aj niečo nevyjde, inak to vyzerá v kostymérni a inak to vypáli na kamere.

Moderovala aj takú prestížnu akciu ako Ples v opere.Moderovala aj takú prestížnu akciu ako Ples v opere.
Moderovala aj takú prestížnu akciu ako Ples v opere.
Zdroj: Orange
Celá FOTOgaléria TU

Držíte aj nejaké diéty, aby ste boli na obrazovke útla?

Skúšala som, ale skôr rôzne spôsoby stravovania sa. Mám dobrú kamarátku, ktorá sa tomu dlhé roky venuje, ale z pohľadu aby bolo telo hlavne zdravé, nie aby človek len schudol. Lebo ak máte povedzme o tri kilá menej, ešte to neznamená, že aj telo je zdravšie. Lenže spoločenská norma vyžaduje istý vzhľad a my ženy sme tým trochu tlačené... Kult tela je v posledných rokoch dosť silný. Myslím, že nie je normálne, aby všetky ženy mali 50 kíl. Aj zo zdravej štíhlosti chudnú ešte ďalej, to nepovažujem za správne ani zdravé.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dcérku po suši už týždeň bolí brucho, lekári nič nezistili. Čo to znamená?

Charakteristickou súčasťou suši sú surové ryby ako tuniak, losos či makrela, ikry, plody mora, napríklad krevety, chobotnice, kalmáry, ježovky a kraby. Môže obsahovať aj zeleninu, vaječnú omeletu, tofu alebo huby. Ďalšou základnou surovinou sú morské riasy. Po jeho požití môže dôjsť k akútnej gastritíde, ktorá sa prejaví vracaním, bolesťou brucha. Môže ísť aj o potravinovú alergiu, tá má rôzne prejavy. Môže to byť kožná reakcia, svrbenie nosa či očí, kašeľ, kŕče a bolestí brucha, hnačka či zvracanie. Vtedy je najdôležitejšie pokúsiť sa konkrétny prejav spojiť s potravinami, ktoré sa v posledných hodinách konzumovali. Organizmus na ne môže reagovať rôzne, keďže ide o viaceré alergény súčasne. Ak alergie v rodine nemáte, tri roky je u dieťaťa vek, kedy suši môže ochutnať. Konzumácia surových rýb je bezpečná len pri normálnom zažívaní a ak ryba bola pripravená v čistom prostredí. Surové ryby sa, oproti vareným, ľahšie stanú útočiskom pre parazity a baktérie. Tie spôsobia hnačky či otravu.

čítať viac

Je vhodný transfer embrya s mozaikou po predimplantačnej genetickej diagnostike?

Mnoho IVF cyklov môže skončiť pre liečený pár sklamaním, pretože nedôjde  k zahniezdeniu embrya v maternici matky. Jednou z možných príčin tohto nezdaru môže byť nesprávne množstvo genetického materiálu, to je nesprávny počet chromozómov embrya, ktoré bolo prenesené do maternice ženy. Stav, kedy sa v embryu vyskytujú niektoré chromozómy navyše alebo kedy niektoré chromozómy naopak chýbajú, nazývame aneuploidiou.

Zatiaľ, čo niektoré typy aneuploidií môžu viesť k narodeniu dieťaťa s Downovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 21 či Edwardsovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 18, končí väčšina tehotenstiev z aneuploidných embryí spontánnym potratom. Len embryo s normálnym počtom chromozómov má šancu, že sa zahniezdi, nebude potratené a povedie k narodeniu zdravého dieťaťa.

PGD je metóda, ktorá je realizovaná v rámci IVF cyklu v prípade, že je vopred známe riziko prenosu genetického ochorenia z rodičov na potomstvo. Táto metóda umožňuje genetické vyšetrenie embryí pred ich vložením do maternice.

Lekár - klinický genetik je špecialista spolupracujúci s Centrom asistovanej reprodukcie. Ten, po ukončení diagnostiky na konzultácii vysvetlí páru, ktorý o vyšetrenie požiadal, výsledok vyšetrenia a odporučí transfer embrya. Na základe našich dlhoročných skúseností sa transfer embrya s mozaikou neodporúča.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor