MENU
rodina-a-tehotenstvo

Nela Pocisková o treťom dieťati a svadbe s Filipom Tůmom

Nela Pocisková
Rodina a tehotenstvo

Nela Pocisková o treťom dieťati a svadbe s Filipom Tůmom

Ako to má Nela Pocisková premyslené s tretím dieťaťom? Prečo sa mu jej partner Filip bráni? A ako je to s ich svadbou?

Verejnosťou hýbu opičie kiahne, ale vy ste prekonali nedávno ovčie. Ako ste to zvládali?

Bolo to vlani na Vianoce. Deti ich doniesli zo škôlky. Najprv mala kiahne Lianka, o dva týždne Hektor a deň pred Vianocami som prvý pupáčik objavila na sebe ja. V tom čase som pre herpesy brala pilulky na liečbu vírusových ochorení a myslím, že to mi veľmi pomohlo. Všetci ma strašili, ako ťažko dospelí znášajú ovčie kiahne a často skončia v nemocnici s vážnymi následkami. U mňa to bolo hrozné asi len štyri dni. Zvládla som ich celkom dobre. Ale bolo to jedno z najnepríjemnejších ochorení, aké som kedy mala, hlavne pre vysoké teploty.

Možno ste teraz lepšie chránená pred opičími kiahňami.

No bodaj by. Ale ja už tieto informácie vôbec nesledujem, vyčerpáva ma to. Snažím sa, aby sme sa zdravo stravovali, aby som nemala toľko stresu, aby nám fungovala imunita. Je toho na mňa aj s tým kovidom veľa.

Niektorí diváci si Nelu až prílš stotožnilu s jej postavou seriálovej lekárky ažiadajú ju o vyšetrenie.Niektorí diváci si Nelu až prílš stotožnilu s jej postavou seriálovej lekárky ažiadajú ju o vyšetrenie.
Niektorí diváci si Nelu až prílš stotožnilu s jej postavou seriálovej lekárky ažiadajú ju o vyšetrenie.
Zdroj: TV Joj
Celá FOTOgaléria TU

Často hráte postavy lekárok, ste vďaka tomu medicínsky viac podkutá?

Viete, čo je smiešne? Na internete si čítam, že ľudia chcú ísť ku mne na vyšetrenie! Hrala som v dvoch lekárskych seriáloch a v ďalšom som mala postavu doktorky. Medicínsky svet ma veľmi fascinuje, lekári sú pre mňa hrdinovia a mám pred nimi obrovský rešpekt. Vďaka mojim rolám trochu viac do toho vidím, nakoniec aj môj brat je plastický chirurg. Som na neho nesmierne pyšná. No ja keď vidím krv odpadávam. Takže túto prácu by som robiť nemohla.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Škrípanie zubov je záťaž pre zuby. Aké sú možnosti prevencie?

Nočné škrípanie predstavuje nadmernú záťaž nielen pre zuby, ale aj pre žuvacie svalstvo a čeľustný kĺb. Na zuboch môžeme pozorovať obrusovanie zubnej skloviny až jej úplné vymiznutie a odhalenie dentínu, teda citlivého zubného tkaniva pod sklovinou. Zuby strácajú pôvodnú výšku a tvar. V prevencii nočného škrípania uplatňujeme dlahu na zuby, ktorá funguje ako ich ochrana. Pri veľkej strate zubných tkanív je niekedy nutné riešiť celkovú rekonštrukciu chrupu.

čítať viac

Je možné ukončiť liečbu vysokého krvného tlaku svojvoľne?

Pri liečbe hypertenzie dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám ju predpísal. Rozhodne ju svojvoľne neukončujte. Ak sa pri dávke užívaného lieku opakovane objavili veľmi nízke hodnoty tlaku krvi, možno dávku znížiť na polovicu, prípadne na štvrtinu. Informujte ošetrujúceho lekára o aktuálnych hodnotách krvného tlaku a postupujte podľa jeho odporúčaní. Liečba vysokého krvného tlaku sa zvyčajne začína, keď sa pri vyšetrení v ambulancii alebo v domácom prostredí opakovane potvrdia zvýšené hodnoty. Na začiatku treba uvažovať aj o možnosti, že tieto hodnoty sú ovplyvnené vonkajšími okolnosťami, napríklad stresom, nespavosťou a výraznými bolesťami. Ak sa jednoznačne nedá rozhodnúť o liečbe, lekár pacientovi odporučí 24-hodinové ambulantné monitorovanie krvného tlaku. Veľakrát sa pri tomto vyšetrení potvrdia normálne hodnoty počas dňa aj v noci. V tom prípade nie je vhodné začať okamžite s liečbou hypertenzie. Všeobecný lekár odporučí častejšie meranie tlaku v domácom prostredí a sledovanie vo svojej ambulancii.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor