MENU
rodina-a-tehotenstvo

Nela Pocisková o treťom dieťati a svadbe s Filipom Tůmom

Nela Pocisková
Zdroj: Laura Witteková
Rodina a tehotenstvo

Nela Pocisková o treťom dieťati a svadbe s Filipom Tůmom

Ako to má Nela Pocisková premyslené s tretím dieťaťom? Prečo sa mu jej partner Filip bráni? A ako je to s ich svadbou?

Verejnosťou hýbu opičie kiahne, ale vy ste prekonali nedávno ovčie. Ako ste to zvládali?

Bolo to vlani na Vianoce. Deti ich doniesli zo škôlky. Najprv mala kiahne Lianka, o dva týždne Hektor a deň pred Vianocami som prvý pupáčik objavila na sebe ja. V tom čase som pre herpesy brala pilulky na liečbu vírusových ochorení a myslím, že to mi veľmi pomohlo. Všetci ma strašili, ako ťažko dospelí znášajú ovčie kiahne a často skončia v nemocnici s vážnymi následkami. U mňa to bolo hrozné asi len štyri dni. Zvládla som ich celkom dobre. Ale bolo to jedno z najnepríjemnejších ochorení, aké som kedy mala, hlavne pre vysoké teploty.

Možno ste teraz lepšie chránená pred opičími kiahňami.

No bodaj by. Ale ja už tieto informácie vôbec nesledujem, vyčerpáva ma to. Snažím sa, aby sme sa zdravo stravovali, aby som nemala toľko stresu, aby nám fungovala imunita. Je toho na mňa aj s tým kovidom veľa.

Niektorí diváci si Nelu až prílš stotožnilu s jej postavou seriálovej lekárky ažiadajú ju o vyšetrenie.Niektorí diváci si Nelu až prílš stotožnilu s jej postavou seriálovej lekárky ažiadajú ju o vyšetrenie.
Niektorí diváci si Nelu až prílš stotožnilu s jej postavou seriálovej lekárky ažiadajú ju o vyšetrenie.
Zdroj: TV Joj
Celá FOTOgaléria TU

Často hráte postavy lekárok, ste vďaka tomu medicínsky viac podkutá?

Viete, čo je smiešne? Na internete si čítam, že ľudia chcú ísť ku mne na vyšetrenie! Hrala som v dvoch lekárskych seriáloch a v ďalšom som mala postavu doktorky. Medicínsky svet ma veľmi fascinuje, lekári sú pre mňa hrdinovia a mám pred nimi obrovský rešpekt. Vďaka mojim rolám trochu viac do toho vidím, nakoniec aj môj brat je plastický chirurg. Som na neho nesmierne pyšná. No ja keď vidím krv odpadávam. Takže túto prácu by som robiť nemohla.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor