MENU
rodina-a-tehotenstvo

Najväčšie chyby v intímnej hygiene: TOTO by mala vedieť každá žena!

Viete, ktorým chybám by ste sa mali vyvarovať?
Rodina a tehotenstvo

Najväčšie chyby v intímnej hygiene: TOTO by mala vedieť každá žena!

Mykóza, výtok, pálenie, svrbenie a často sa opakujú? Možno si škodíte samé, a to nesprávnou či prehnanou intímnou hygienou. Pozrite sa na najčastejšie chyby, ktorými si tieto problémy môžete spôsobovať!

Nástrahy na vás striehnu podstatne viac ako na mužov. Špinavé WC, nevhodné hygienické produkty či vlhkosť v kombinácii s teplom vám môžu spôsobiť nielen nepohodlie a nepríjemné pocity, ale aj infekcie a ďalšie vážne zdravotné problémy.

Otázky pre gynekológa: 8 chúlostivých problémov, ktoré potrebujeme riešiť

Spodné prádlo

Spodné prádlo

Aj pokožka chrániaca intímne partie potrebuje dýchať. Mali by ste preto dbať na výber vhodného spodného prádla. Materiál by mal byť priedušný, najlepšie zo 100% bavlny alebo bambusového vlákna. Syntetika môže pokožku podráždiť. Ak je navyše oblečenie príliš tesné, teplo a vlhko sú ideálnymi podmienkami pre množenie baktérií. Samozrejmosťou by mala byť jeho každodenná výmena.Spodné prádlo

Aj pokožka chrániaca intímne partie potrebuje dýchať. Mali by ste preto dbať na výber vhodného spodného prádla. Materiál by mal byť priedušný, najlepšie zo 100% bavlny alebo bambusového vlákna. Syntetika môže pokožku podráždiť. Ak je navyše oblečenie príliš tesné, teplo a vlhko sú ideálnymi podmienkami pre množenie baktérií. Samozrejmosťou by mala byť jeho každodenná výmena.
Spodné prádlo Aj pokožka chrániaca intímne partie potrebuje dýchať. Mali by ste preto dbať na výber vhodného spodného prádla. Materiál by mal byť priedušný, najlepšie zo 100% bavlny alebo bambusového vlákna. Syntetika môže pokožku podráždiť. Ak je navyše oblečenie príliš tesné, teplo a vlhko sú ideálnymi podmienkami pre množenie baktérií. Samozrejmosťou by mala byť jeho každodenná výmena.
Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Aj pokožka chrániaca intímne partie potrebuje dýchať. Mali by ste preto dbať na výber vhodného spodného prádla. Materiál by mal byť priedušný, najlepšie zo 100% bavlny alebo bambusového vlákna. Syntetika môže pokožku podráždiť. Ak je navyše oblečenie príliš tesné, teplo a vlhko sú ideálnymi podmienkami pre množenie baktérií. Samozrejmosťou by mala byť jeho každodenná výmena.

Bez servítky, narovinu: 8 vecí, ktoré by ste o svojej vagíne mali vedieť

Nezabúdajte ani na toto ►►►

Pokračovať Ďalej (1/6)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac

Zuby mám zrazu veľmi citlivé na studené. Môže to byť niečo vážnejšie?

Zvýšenú citlivosť zubov na studené môžu spôsobovať odhalené zubné krčky. Odkrýva sa citlivé zubné tkanivo krčka, ktoré býva bežne prekryté ďasnom. Za týmto stavom sa môže skrývať niekoľko príčin – napríklad nesprávna technika čistenia zubov, zápal ďasien a parodontitída, nevyhovujúca pozícia zubov, ale aj prirodzené starnutie spojené s atrofiou ďasien. Poraďte sa so zubným lekárom, ktorý vám komplexne skontroluje stav chrupu a ďasien. Ak potvrdí, že ide o odhalené zubné krčky, má, v závislosti od príčiny, rôzne možnosti, ako postupovať. Môže krčky napríklad prekryť výplňovým materiálom alebo sa pokúsiť ďasná vrátiť do pôvodnej polohy chirurgickým zákrokom. Na samotnú citlivosť zubov pomáhajú špeciálne zubné pasty alebo ambulantné prípravky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor